04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המדינה לבג"ץ: קרן פנסיה טובה יותר לחוסכים
מביטוחי מנהלים
    רחלי בינדמן, כלכליסט


"המדינה סבורה כי רכישת קרן פנסיה תקנה ערך רב יותר לצרכנים. קרן פנסיה היא המוצר הטוב ביותר לציבור הרחב". כך טוענת המדינה בתשובה שהגישה לבג"ץ ביום חמישי לעתירת איגוד בתי ההשקעות נגד רפורמת האג"ח המיועדות בפנסיה.
 תשובת המדינה לעתירה הגיעה יום לאחר ששר האוצר משה כחלון חתם על רפורמה המשנה את הקצאת האג"ח המיועדות כך שבמקום שהאג"ח יוקצו בשיעור 30% לכלל החוסכים, הן יוקצו בהדרגה בשיעור של 60% רק לחוסכים המבוגרים כדי להפחית תנודתיות החיסכון בגיל מבוגר. זאת בעוד החוסכים הצעירים לא יזכו להקצאה כלל (ההקצאה תרד באופן הדרגתי ככל שיתרבו הפנסיונרים).

אג"ח מיועדות מקנות תשואה מובטחת של 4.86% בשנה רק לקרנות הפנסיה ולא לקופות הגמל וביטוחי המנהלים. איגוד בתי ההשקעות עתר לבג"ץ בטענה כי הקצאתן רק לקרנות הפנסיה היא בגדר אפליה פסולה. לפי תשובת המדינה, "הקצאת אג"ח מיועדות מהווה סובסידיה המגלמת את העדפות הממשלה בנוגע לציבור החוסכים ולקופה הציבורית. אחד הכלים המשמשים את המדינה להכווין התנהגות ולעודד צרכנים לבחור במוצר אחד תחת מוצר אחר הוא מתן סובסידיה למוצר המועדף". במילים אחרות המדינה מבהירה כי היא חושבת שקרן פנסיה עדיפה על קופת גמל וביטוח מנהלים.

לבעלי שכר של 6,000 שקל
כדי להוכיח את העקביות בתמיכה בפנסיה, ניצלה המדינה את תשובתה לעתירה כדי לחשוף נתונים על מהלך קודם שהשיקה כדי לחזק את הפנסיות של הציבור — קרנות ברירת המחדל....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים