04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הבלוף הגדול של חברות הביטוח - ומי ישלם את המחיר
    לציבור שווק ביטוח סיעודי זול שלא שווה את הכסף, ועדי העובדים קנו אותו בהמוניהם - והפיקוח ראה ושתק ■ את מחיר המחדל הזה צריכים לשלם האחראים, בעיקר חברות הביטוח, ולא מבוטחי קופות החולים, שהפרמיה שלהם צפויה להתייקר במידה ניכרת

מירב ארלוזורוב, דה מרקר   


ח"כ איציק שמולי (העבודה) קיבל לאחרונה את מנת הפרסום שחפץ בה, כשהגיש לא פחות מ–6,000 הסתייגויות להצעת החוק להקמת רשות פיקוח עצמאית על שוק ההון. 6,000 השגות כמובן אינן השגות כלל - אלא ניסיון ברור לטרפד את הצעת החוק, או להשיג כותרות תוך כדי טרפוד הצעת החוק. במקום לשפר את הצעת החוק, אם זאת היתה מטרתו הציבורית של שמולי, הוא פשוט תוקע אותה.

השיטה השקופה הזאת מחמיצה שתי מטרות ציבוריות חשובות. ראשית, היא מביאה לטרפודה של הצעת חוק חשובה מאין כמותה - כבר 20 שנה שכל המומחים מצביעים על חשיבות ההוצאה של הפיקוח על שוק ההון ממשרד האוצר, והפיכתו לרשות פיקוח עצמאית סטטוטורית. זה לא קרה עד כה משום ששרי האוצר לדורותיהם לא הסכימו לוותר על סמכות הפיקוח הנתונה להם. שעת הכושר הנדירה מבחינה פוליטית - ההסכמה ההיסטורית של שר האוצר, משה כחלון, לוותר על הפיקוח על שוק ההון - עלולה להיות מוחמצת עתה בשל צרות עין ותרגילים מטופשים של חברי כנסת, שמעדיפים לטרפד במקום לשפר ולקדם.

שנית, המטרה הציבורית הראויה של שמולי, וההשגות שלו לגבי דרך הטיפול בביטוח הסיעודי הקבוצתי, צפויות להיות מוחמצות גם הן - מאחר שהטענות הענייניות בנושא עומדות לטבוע בים הטענות הלא־ענייניות ששמולי מעלה כדי להגיע למספר המופרך של 6,000 הסתייגויות. מרוב עצים, כידוע, קל שלא לראות את היער - ובמקרה שלנו, זהו שמולי שממסך במו ידיו את היער בתוך אינספור עצים מיותרים. הוא עושה זאת בשעה שיש ממש בטענה שלו לגבי אופן הטיפול של הפיקוח על הביטוח בביטוח הסיעודי הקבוצתי.

לאחר לבטים של כארבע שנים, הכריעה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, כי הביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים יבוטלו. בכך היא שלחה כמיליון מבוטחים לחפש להם ביטוח סיעודי חדש. לא בקלות קיבל הפיקוח את ההחלטה על ביטול הביטוח של מיליון איש, במיוחד כשבתוך המיליון האלה יש כ–200 אלף מבוגרים מעל גיל 60 שיתקשו מאוד לרכוש לעצמם ביטוח חלופי בגילם המבוגר. 100 אלף מהם הם מחוסרי כל ביטוח סיעודי אחר, והמשמעות של החלטת הביטול היתה להותיר מאה אלף מבוגרים בלי כיסוי ביטוחי סיעודי. זוהי תוצאה שאין דרך להגדירה אלא כ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים