04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    סוכני הביטוח, מלכי הג'ונגל: דוחפים ביטוח מנהלים
גם לעוזרת גננת
    שנים של ניסיונות לרסן את סוכני הביטוח לא עזרו: הם עדיין דוחפים מוצרים יקרים ללקוחות חלשים ? רווק בן 28 מצטרף לביטוח מנהלים בגלל מקדם קצבה בגיל 60 ? רשות שוק ההון: סוכני ביטוח הם אנשי מכירות, זה שקר שהם עובדים עבור הלקוחות

נועם בר, דה מרקר


שנים של ניסיונות רגולטוריים לרסן את פעילות סוכני הביטוח בענף החיסכון הפנסיוני — לא עזרו. מידע רב שהגיע ל–Themarker מעלה תמונה מדאיגה של ג'ונגל פנסיוני, שבו סוכני ביטוח מנצלים חוסר ידע של עובדים, חלקם חלשים מאוד, ומצרפים אותם למוצרים פנסיוניים בעייתיים שלא מתאימים עבורם, כמו ביטוחי מנהלים.

בטופסי הצירוף שהם ממלאים עבור העובדים, משתמשים סוכני הביטוח בדרישות הרגולציה להנמקה בצורה צינית ולא רלוונטית, הכל כדי ליצור מצג שווא כאילו הלקוחות בחרו בעצמם את המוצרים תוך הליך ייעוץ מעמיק. כך, למשל, ל–TheMarker הגיעו טופסי הצטרפות, שבאמצעותם סוכני ביטוח צירפו עובדים במשכורות נמוכות לביטוחי מנהלים. מדובר בעובדים שביטוחי מנהלים אינם מתאימים להם, והמוצר הנכון עבורם הוא קרן פנסיה.

הצירוף לביטוח המנהלים נעשה בדמי הניהול המקסימליים המותרים בחוק — 4% מההפקדות ו–1.05% מהצבירה. בחלק מהמקרים נוצר מצב אבסורדי שבו העמלה שקיבל הסוכן על צירוף לביטוח מנהלים היתה יותר גבוהה מהשכר של העובד שצורף. פוליסות ביטוחי מנהלים אינן מתאימות לבעלי שכר נמוך והעלויות הכרוכות בהן נחשבות יקרות ביחס למוצרים חלופיים כמו קרן פנסיה.

איך פוגעים סוכני הביטוח בפנסיה של הלקוחות
מבחינת הסוכנים, יש העדפה ברורה לצרף לקוחות ל.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים