04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האותיות קטנות, המספרים גדולים:
ביטוח המנהלים עולה לכם פי 10
    העלויות השונות של חבילות הביטוח גורמות לכך שרק 70 אגורות מכל שקל שמופרש לביטוח מנהלים מצטברות בחיסכון הפנסיוני - לעומת 85 אגורות בקרן הפנסיה ? עם פערים כאלה, המלצת האוצר לחסוך באמצעות קרנות פנסיה מובנת למדי

מירב ארלוזורוב, דה מרקר   


בדו"ח רשמי שיצא לפני כשנה קבע משרד האוצר כי קרן פנסיה היא מכשיר עדיף לחיסכון פנסיוני מביטוח מנהלים או מקופת גמל. דו"ח הצוות להגברת הוודאות בחיסכון הפנסיוני, שעסק בשאלת הקצאת איגרות חוב מיועדות נושאות תשואה גבוהה לקרנות הפנסיה בלבד — ולא לביטוחי המנהלים או לקופות הגמל — הצדיק את האפליה הזאת בכך שקרן הפנסיה היא מוצר צרכני עדיף.
"הביטוח בקרנות הפנסיה הוא ביטוח הדדי", נכתב בדו"ח, "וזאת בשונה ממצב שבו הכיסויים הביטוחיים השונים מכוסים על ידי מבטח. עיקרון זה מוביל גם לכך שעלות הכיסוי הביטוחי לסיכוני נכות ומוות במסגרת קרן פנסיה נמוך משמעותית מהביטוח שנעשה באמצעות חברת ביטוח. לכך יש השלכה כמובן על סכום החיסכון שנותר לעמית, שכן עלות הכיסוי מנוכה מההפרשות השוטפות של העמית".
ההמלצה החד־משמעית הזאת של האוצר עומדת עתה במוקד עתירה של חברות הביטוח וקופות הגמל (איגוד בתי ההשקעות), שעתרו נגד האפליה נגדן — כלומר אפליה נגד מי שחוסך דרכן ושאינו זוכה ליהנות מהסובסדיה המופלגת הגלומה באג"ח המיועדות, שמשלמות תשואה מדהימה של 4.86% ריאלי לשנה — פי ארבעה מהתשואה שניתן להשיג כיום באיגרות החוב של ממשלת ישראל בבורסה.
במסגרת העתירה, חושפות חברות הביטוח......
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים