04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הכשרה ביטוח מובילה בשיעור כספי ביטוחי המנהלים האבודים
    חברות הביטוח מתקשות לשייך את כספי ביטוחי המנהלים בשל ממשק המעסיקים החדש שהשיק משרד האוצר בפברואר. נכון לסוף אוגוסט, רק 58% מכספי הביטוחים של הכשרה ביטוח שויכו לחשבונות החוסכים

רחלי בינדמן, כלכליסט


רק 58% מכספי החוסכים בביטוחי מנהלים של הכשרה ביטוח משויכים לחשבונותיהם. נתונים שהתפרסמו באתר משרד האוצר חושפים כי חברות ביטוח רבות לא סיימו לשייך את הכספים שהפקידו המעסיקים לחסכונות עובדיהם.
בפברואר האחרון נכנסו לתוקף תקנות שמסדירות את אופן הדיווח על העברת כספים ממעסיקים לחברות הביטוח ודורשות לראשונה מהחברות לדווח חזרה למעסיקים על אופן קליטת הכספים.
הנתונים באתר האוצר מעידים על כך שרוב קרנות הפנסיה וקופות הגמל הצליחו לשייך את כל כספי החוסכים שלהן תחת הממשק החדש ואילו בחברות הביטוח המצב עגום יותר. נכון לאוגוסט 2016, הגרועה ביותר היא הכשרה ביטוח, שבה משויכים 3.1 מיליארד שקל בלבד מתוך 5.4 מיליארד שקל שמנוהלים בביטוחי מנהלים. אחריה נמצאות כלל ביטוח עם 79% (42.6 מיליארד שקל) ואיילון עם 82% (2.4 מיליארד שקל).
חברות הביטוח וסוכנויות הביטוח טענו כי ממשק המעסיקים החדש מורכב ליישום ולכן חלק מהכספים לא שויכו עד כה. עם זאת, במשרד האוצר טוענים כי חברות הביטוח והסוכנים לא מרוצים מהממשק, מאחר שהוא מאלץ אותם להתמודד עם הכשלים שבאופן פיצול הכספים.

הרקע לתקנות הוא....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים