04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    העליון נגד הביטוח הלאומי:
כפל תשלומים מפנסיונרים שעובדים
    אתר NEWS1.CO.IL

בית המשפט העליון מותח ביקורת חריפה על המוסד לביטוח לאומי, שגבה דמי ביטוח כפולים מקשישים וגרר את רגליו גם לאחר שהתגלתה התקלה.
הביטוח הלאומי ניכה כפליים דמי ביטוח בריאות ממבוטחים הזכאים לקיצבת זיקנה ועודם עובדים: הן מהקצבאות והן מהכנסות העבודה. הוא הודה, כי בצורה זו גבה 40 מיליון שקל עודפים בשנים 2014-2013, אם כי הכסף לא נכנס לקופתו אלא הועבר לקופות החולים. בספטמבר 2015 הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד המל"ל, אשר מסר שהחל להחזיר את הכסף עוד קודם לכן.
השופט נעם סולברג אומר: "הדעת אינה נוחה כלל וכלל מאופן התנהלות המל"ל; לא בגביית היתר שמלכתחילה, ולא באופן תיקונה, בעצלתיים, בדיעבד. שומה על המל"ל לבצע בדק בית בכל הנוגע להתנהלותו בנדון. במשך שנים רבות גבה מקשישים דמי ביטוח בריאות בכפליים. מרביתם, כפי רוב המבוטחים, לא 'עקבו' אחר החיובים אשר נוכו משכרם, ולא חשו בגביה היתרה. המל"ל מצידו, ספק ידע, ספק עצם עיניים, ולא חש לתקן את אשר טעון תיקון.
"זאת ועוד, נשגב מבינתי כיצד זה המוסד לביטוח לאומי, על המשאבים הרבים העומדים לרשותו - בממון, במידע, ובכוח אדם, טרם מצא פתרון ממוחשב אשר ימנע כליל ניכוי כפול בגין רכיב חיוב זהה. זאת, מבלי שיאלצו המבוטחים לעבור דרך חתחתים של.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר NEWS1.CO.IL              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים