04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הביטוח הלאומי יוכל לתבוע את חברות הביטוח,
והללו יחויבו להפריש מאות מיליוני שקלים
    חברות הביטוח יידרשו מעתה לשלם יותר כאשר הביטוח הלאומי יתבע אותן, מה ש"יתגלגל לפרמיות הביטוח של המבוטחים" ? עד סוף החודש אמורות החברות לדווח על תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של 2016, וההערכה היא כי הפגיעה תהיה קשה

אסא ששון, דה מרקר   


חברת הביטוח הפניקס דיווחה לאחרונה כי המלצות ועדת וינוגרד בעניין שיעור הריבית וטבלאות תוחלת החיים - המשמשות להיוון גמלאות (המרה של תשלום עתידי בתשלום מיידי) בגין פגיעה בעבודה על פי תקנות הביטוח הלאומי - יחייבו את החברה בהפרשות של עשרות מיליוני שקלים. עד סוף החודש אמורות חברות הביטוח לדווח על תוצאותיהן הכספיות לרבעון הראשון של 2016, והערכות היא כי הפגיעה תגיע למאות מיליוני שקל לחברות הביטוח.
ועדת וינוגרד הוקמה ב-2014 על ידי שר הרווחה דאז, מאיר כהן. מטרת הוועדה הייתה לבדוק האם הנתונים שמשמשים את המוסד לביטוח לאומי לחישוב הקצבאות המשולמות לנפגעי תאונות עבודה מעודכנות או לא. עד כה התבסס הביטוח לאומי על טבלאות תמותה לא מעודכנות, והוועדה מצאה כי יש לעדכן את התשלומים לפי תוחלת החיים הנוכחית, הגבוהה יותר. אולם הוועדה הוסיפה לכך מסקנה נוספת, והיא כי יש להוון את הסכום החד־פעמי לתשלום לפי ריבית של 2% ולא של 3%, וזאת על רקע ירידת הריבית בשנים האחרונות. המשמעות: הגדלת הסכום לתשלום.

עד היום נפגע עבודה יכול היה להמיר את הקצבה החודשית שלו בתשלום חד פעמי, ועל מנת להוון את התשלום, נדרש המוסד לביטוח לאומי להעריך את תוחלת החיים באמצעות לוחות התמותה.
חברות הביטוח, ולעיתים גם חלק מהמבוטחים, מעדיפים לקבל בתביעות שכאלה סכום חד פעמי מהוון, שכן הוא יכול לעזור להם באותה נקודת זמן. אולם החשש של האוצר הוא שהמבוטח, שקיבל סכום חד פעמי גדול, לא ייטיב להשתמש בו לצרכיו הביטוחיים, וכך הוא ימצא את עצמו מבזבז את הכסף, ובעתיד יהפוך לנטל על המשפחה והמדינה. לכן, מבחינת האוצר הפתרון המועדף הוא תשלום קיצבה חודשית.
חברות הביטוח מוצאות את עצמן בעין הסערה שלא מרצונן משני כיוונים....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים