04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוח לאומי וגופים ציבוריים נוספים 
יחויבו לאפשר פנייה במייל
    מירב קריסטל, אתר YNET

משרדי ממשלה, ביטוח לאומי, משטרת ישראל, עיריות, קופות חולים, בתי חולים ועוד גופים ציבוריים יחויבו מיום שישי הקרוב לאפשר לאזרחים לפנות אליהם גם במייל. נקודת התורפה: בנקים וגופים פרטיים אחרים לא נכללים בינתיים בחוק החדש. יוזמת החוק, ח"כ שרן השכל: "שמים סוף לתירוץ: 'לא קיבלנו את הפקס שלך'"
גופים ציבוריים לא יוכלו לומר יותר לצרכנים: "תשלח לנו פקס", שכן מיום שישי הקרוב תחול עליהם חובת פנייה במייל. חוק פנייה לגופים ציבוריים - אמצעי קשר דיגיטליים ייכנס סוף סוף לתוקף ועמו גם בשורה לכל מי שאין לו נגישות מיידית למשלוח פקס - כלומר - רוב האוכלוסייה. יחד עם זאת, החוק לא תקף לגבי גופים פרטיים כמו בנקים, חברות ביטוח וחברות אשראי שעדיין עושות שימוש נרחב ולעיתים בלעדי בפקס.
אמנם לגבי כל נושא שמתאפשרת לגביו כיום פנייה בפקס, תתווסף לגביו אפשרות פנייה במייל, אך אין משמעות הדבר שניתן לפנות בכל עניין במייל ולשלוח כל טופס במייל.
לפי החוק, גוף שלא מאפשר פנייה אליו בפקס בנושאים מסוימים (אלא למשל רק בע"פ, או במכתב רשום), לא יחויב בנושאים אלה לאפשר פנייה במייל או דרך האתר. מדובר למשל בנושאים הקשורים בסודיות רפואית, או הגנה על פרטיות, או הגנת סייבר.
הגופים יחויבו אמנם לפרסם את אמצעי ההתקשרות עם כל יחידה ואיש קשר באתר האינטרנט שלהם, אך הם יוכלו שלא לפרסם כתובת מייל של....

 
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים