04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    לקה בסרטן עקב עבודתו,
ביטוח לאומי ישלם גמלה לאלמנתו וילדיו
    מאת: עו"ד אבישי בוגן, אתר פסקדין

יורשיו של בעל עסק לצביעת מכוניות שנפטר מסרטן ריאות טענו שהמחלה נגרמה בשל תנאי עבודתו. לעומתם, ביטוח לאומי טען שהמנוח לקה במחלה עקב עישון כבד. בתחילת השבוע בית הדין לעבודה קיבל את טענת היורשים.
במשך למעלה מ-40 שנה עבד המנוח בעסק לצביעת מכוניות שפתח יחד עם אשתו. במסגרת העבודה, נחשף האיש לחומרי הריסוס באופן תדיר - מספר שעות בכל יום, חמישה ימים בשבוע.
לפני שש שנים גילה המנוח שהוא חולה בסרטן ריאות, וביקש מביטוח לאומי להכיר בו כנפגע עבודה על פי עיקרון המיקרו-טראומה. אלא שביטוח לאומי דחה את בקשתו והשיב לו שמחלתו היא "מחלה טבעית", מה גם שהוא מעשן כבד.

בשנת 2011 תבע המנוח את המוסד בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אך למרבה הצער, נפטר בשלביו המוקדמים של ההליך המשפטי כשהוא בן 61 בלבד, ואלמנתו ושני ילדיו נכנסו בנעליו כתובעים.
מומחה רפואי שמונה בהסכמת הצדדים ציין כי עישון הוא גורם הסיכון העיקרי לסרטן הריאות, והמנוח היה מעשן כבד במשך עשרות שנים, אך עם זאת, גם תנאי העבודה שלו היוו סיכון למחלה ולדעתו אף השפיעו משמעותית על בריאותו.

"השפעה משמעותית"

חוות הדעת הזו לא מצאה חן בעיני ביטוח לאומי והוא ביקש מבית הדין למנות מומחה נוסף, אך השופט דורי ספיבק לא מצא לכך כל הצדקה.
השופט הסביר כי מינוי מומחה נוסף יביא להארכת ההתדיינות לשנתה השישית, ויפגע בזכותם של התובעים להכרעה סופית לה הם מחכים כבר שנים.
לגופו של עניין, השופט הסביר כי.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר פסקדין              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים