04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    "תתכופף?". התרגיל של חוקרת ביטוח לאומי
    עובד הדואר שטיפל בלקוחה לא ידע שהיא מתעדת אותו בווידאו באופן שיביא למחיקת אחוזי הנכות שלו. בית המשפט קבע: התרגיל לגיטימי וקביל

עו"ד טל אזוגי, אתר YNET


נפגע תאונת דרכים שביקש הכרה כנכה תועד בעבודתו במצלמה נסתרת על ידי חוקרת של הביטוח הלאומי, דבר שהביא למחיקת אחוזי הנכות שלו. הוא פתח בהליך משפטי נגד ההחלטה, אבל בית הדין הארצי לעבודה קבע לאחרונה שה"תרגיל" של החוקרת בוצע באופן לגיטימי ולכן הוא קביל.

התאונה התרחשה ביולי 2011 והתובע פנה למוסד לביטוח לאומי, שקבע לו נכויות זמניות בשיעורים משתנים. באפריל 2013 הוא הופיע מול הוועדה הרפואית לעררים שם צוין שמבדיקה שנערכה עלה שתנועותיו השתפרו, לכן ביקשה שיבוצע צילום וידיאו שלו בסביבתו הטבעית.
במאי הגיעה חוקרת מטעם המוסד למקום עבודתו ברשות הדואר לביצוע חקירה סמויה. היא ביקשה מהמבוטח שירות מסוים והתלוותה אליו. בדרך היא שמטה "בטעות" כמה מטבעות על הרצפה ותיעדה אותו במצלמה נסתרת מתכופף ומרים אותם. את הווידאו היא העבירה לחברי הוועדה, שקבעו שלמבוטח מגבלה קלה בלבד בעמוד השדרה, ולכן מחקו לו את אחוזי הנכות.
התובע ערער על ההחלטה בבית הדין האזורי לעבודה, וטען שהצילום אינו קביל מפני שהוא ביצע את הפעילות משום שהחוקרת שידלה אותו והוא רצה למצוא חן בעיניה. הוא ביקש לפסול את הצילום ולמנות ועדה חדשה ואובייקטיבית שתבדוק אותו ותקבע את נכותו. בית הדין האזורי קיבל את הערעור, והביטוח הלאומי מיהר לערער לבית הדין הארצי לעבודה.
בערעור נטען שכשמתעורר חשד בנוגע למבוטח, תקנות הביטוח הלאומי מאפשרות לוועדה להגיע לחקר האמת, גם באמצעות מעקב סמוי וניסיון לגרום לו לבצע פעולות הבוחנות את מגבלותיו המוצהרות.

 
תחבולה מותרת???

לאחר שצפו בצילום הווידיאו ועיינו בחומר התיק החליטו השופטים....

 
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר  YNET             

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים