04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוח לאומי: נמאס לחיות על השקל
    אתר /www.news1.co.il

איך זוג קשישים אשר עבדו כל חייהם ושילמו כל חודש בחודשו לביטוח לאומי על-מנת שיהיה להם ביטוח זקנה שיבטיח את קיומם, יכולים לסיים את החודש עם סכום אירוני של 2,297 ליחיד?
?  ?  ?
סבתי אשר עברה את השואה, עלתה לארץ לבדה בגיל 15 בשנת 1947. היא הייתה בין המתיישבים הראשונים ותרמה למדינה. היא למדה ועבדה כל חייה כאחות בבית חולים אסותא ותרמה הרבה לחברה. עכשיו היא זקוקה למדינה שתשיב לה בחזרה. לאחר שסבי נפטר היא נשארה לבד בביתה ורצינו שהיא תמשיך לחיות בכבוד, עם אנשים מסביבה וחוגים שיעשירו את חייה. על-מנת לעשות זאת ולדאוג שתהיה במקום שידאג לה לצרכים אלו, היא הייתה צריכה לשלם הרבה כסף. מזל שיש לסבתי את התמיכה מהמשפחה וחסכונות כדי לספק לה שירותים טובים, אחרת אני לא יודע איך היא תוכל להמשיך לחיות בכבוד.

כיום, אין ספק שקצבת זקנה היא אחד הדברים הנצרכים לכל אזרח. כבר בהיותנו צעירים, אנו נכנסים לעולם העבודה וישר אחרי השחרור מהצבא/השירות הלאומי אנו מחויבים בחוק לשלם ביטוח לאומי. בעוד היותנו צעירים אין אנו מבחינים במשמעות של ביטוח לאומי אך, עם השנים ניתן לראות את ההשפעה ההולכת וגוברת הקיימת לביטוח לאומי, במיוחד לבעלי הגיל השלישי.
המטרה של קצבת זקנה הינה להבטיח לתושבי הארץ הכנסה חודשית קבועה בהגיעם לגיל שאין באפשרותם עוד לעבוד ולפרנס את עצמם בצורה עצמאית. חשוב לציין שקצבת זקנה ניתנת למי שהיה מבוטח פרק זמן כנדרש בחוק ושילם בעד דמי ביטוח הנ"ל.

סכום אירוני

בתאריך 14.11.2016 אישרה ועדת העבודה והרווחה בכנסת את הצעת החוק של שר האוצר כחלון להגדיל את קצבאות הזקנה בכמה מאוד שקלים ובנוסף, תגדל תוספת הוותק לקצבת הזקנה. לפיכך, קצבת הזקנה הבסיסית עומדת כיום על סך של 1,531 שקלים ליחיד. ומי שיש לו ותק כמבוטח בביטוח לאומי יותר מ-10 שנים מקבל קצבה על סכום של 2,297 שקלים.
נשאלת השאלה, איך זוג קשישים אשר עבדו כל חייהם ושילמו כל חודש בחודשו לביטוח לאומי על-מנת שיהיה להם ביטוח זקנה שיבטיח את קיומם, יכולים לסיים את החודש עם סכום אירוני של 2,297 ליחיד?

כיום....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר news1.co.il              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים