04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    למען העסקים: זהירות, חיסכון פנסיוני לפניך
    ד"ר עדו קאליר, אתר  mynet.co.il

עסקים שיוצאים מצלוקים ומוכים ממשבר הקורונה, ירצו לבחון חיסכון בתשלומי הפנסיה והנלווים לעובדים. מה מותר ומה אסור? מה כדאי ומה עלול לעלות ביוקר רב? ד"ר עדו קאליר, מומחה לכלכלת זקנה מהקריה האקדמית אונו, מסביר

קשה לחשוב על תחום שיותר קל לחסוך בו לעסקים קטנים מאשר ההפרשות הפנסיוניות לעובדים. הסכומים גדולים והשפעתם על התנהלות היומיומית של העובד ושל המעביד גם יחד קטנה אם לא אפסית.  אין ספק שהרבה עסקים שיוצאים מצלוקים ומוכים ממשבר הקורונה, ירצו לבחון חיסכון בתשלומי הפנסיה והנלווים לעובדים. מה מותר ומה אסור? מה כדאי ומה עלול לעלות ביוקר רב.
ראשית ראוי לזכור שהחיסכון הפנסיוני הבסיסי הוא חובה ושהוא כולל לא רק חסכון לטווח ארוך ,אלא גם מנגנוני ביטוח חשובים: ביטוח שארים וביטוח אובדן כושר עבודה. לו חלילה תקרה תאונה או מחלה לעובד והוא לא היה מבוטח בקרן פנסיה או בביטוח מקביל, הנזק לעובד  ולמעביד עלול להיות כבד מאד.  אין להפסיק או לעכב הפקדות פנסיוניות, גם אם המצב תזרים המזומנים קשה מאד. המחיר של פעולה כזו עלול להיות יקר מאד.

מה כן ניתן לעשות?
עסקים שאינם כפופים לצווי הרחבה, יכולים  לפעול בכמה מישורים להקטין את עלויות ההעסקה של העובדים, באופן זמני ובהסכמתם, ללא פגיעה בצד הביטוחי.  ניתן להקטין את ההפרשות לפיצויים  מ8.33% ל6%. יש לזכור שאם העובד יפוטר בעתיד, נצטרך להשלים לו את הפיצויים להיקף המקורי.  בנוסף, אם המעסיק מפריש לקרן השתלמות ניתן להפחית את הפקדת המעסיק מ 7.5% ל5% מהשכר  ולחסוך 2.5% נוספים.  בשני המקרים נפגע כמובן החיסכון הפטור ממס של העובד וחובה לידע אותו על כך ולקבל את הסכמתו, ממש כמו בהפחתת שכר. עם זאת זו הפחתה נמוכה יחסית עבור אותם העובדים שנדרשים כעת לכל שקל שכר שוטף.
הקטנת השכר המבוטח אינה מומלצת, כי היא פוגעת ב....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר mynet.co.il              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים