04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הכנסת התרופות היקרות לסרטן לביטוחים המשלימים
קרובה מאי פעם
    600 מיליון שקל שהתפנו בביטוחים המשלימים והעלייה במחירי התרופות גורמים למשרד הבריאות לקדם מהלך להכללת תרופות מצילות חיים בהם ■ המתנגדים טוענים שהצעד יוצר אי־שוויון בנושא רגיש - בין אלה שיש להם ביטוח משלים לבין אלה שידם אינה משגת

רוני לינדר-גנץ   


בשקט בשקט, וכמעט מתחת לרדאר הציבורי, הוקמה באחרונה ועדה משותפת למשרדי הבריאות, האוצר והמועצה הלאומית לכלכלה. שמה של הוועדה, "הוועדה לבחינת תכניות שב"ן (ביטוח משלים) של קופות החולים", וגם כתב המינוי שלה, אינם מסגירים את מה שרבים במערכת הבריאות רואים כמטרה האמיתית שלה: להכשיר את הכנסת התרופות מאריכות ומצילות החיים — ברובן תרופות יקרות לסרטן, אך גם תרופות למחלות יתום או מחלות קשות אחרות שאינן בסל התרופות הציבורי — לביטוחים המשלימים.

בתקופה האחרונה חל שינוי משמעותי בהרכב הביטוחים המשלימים: שתי רפורמות גדולות בתחום הניתוחים הפרטיים הפחיתו משמעותית את ההוצאות של הביטוחים המשלימים על ניתוחים פרטיים. הראשונה היא רפורמת "החזר הסדר", שבמסגרתה המבוטחים יכולים לבחור מנתחים מרשימות סגורות בלבד, תמורת השתתפות עצמית קבועה מראש ובלי תשלומים נוספים; השנייה היא רפורמת קיצור התורים, שבה המדינה משקיעה 600 מיליון שקל בשנה כדי לעודד את קופות החולים להעביר אלפי ניתוחים ממימון של הביטוח המשלים למימון ציבורי.

כתוצאה מכך, אמורים להתפנות בביטוחים המשלימים מאות מיליוני שקלים שהממשלה ....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים