04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    רוצים לעבור מקופת גמל לקרן פנסיה? זה אפשרי
    קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים? תקנות הניוד שנכנסו לתוקפן לפני מספר שנים מאפשרות העברת הכספים שצברנו, בין החסכונות השונים. איך זה עובד?

אתר ynet


החל מלפני כמה שנים יכולים חוסכים במוצרים הפנסיונים השונים לנייד את החיסכון שלהם ממוצר אחד לאחר.
כידוע, קיימים שלושה מוצרי חיסכון לטווח ארוך - קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל. לכל אחד מהן מאפיינים שונים, אם כי המטרה בכולן זהה - חיסכון שישמש אותנו לעת הפרישה.
כך לדוגמה, בקופת גמל לא קיימים מרכיבים של ביטוח נכות או שאירים כחלק מהחיסכון בקופה (כאשר אלו קיימים בקרן פנסיה מקיפה ובביטוח המנהלים), אולם ניתן לרכוש אותם בנפרד בחברת ביטוח ועדיין לזכות בהטבות מס.
תקנות ניוד החיסכון הפנסיוני נועדו לאפשר לחוסכים בתוכניות החיסכון הפנסיוני לעבור בין התוכניות השונות (גמל, ביטוח, פנסיה) בין אם מדובר בתכניות שונות של אותו גוף מנהל ובין אם מדובר בתכניות שונות המנוהלות על ידי גופים שונים. זאת, באופן מסודר וללא עלויות נוספות ובכך מאפשרות לחוסך הפנסיוני להתאים את התוכנית לצרכיו ולשפר את מצבו.
כמו כן, במסגרת הניוד ניתן לפצל את כספי החיסכון הפנסיוני בין מספר גופים מנהלים או בין מספר אפיקי חיסכון פנסיוניים.
 
האפשרות לנייד את החיסכון הפנסיוני מרחיבה את אפשרויות הבחירה של הלקוח. העברת החיסכון הפנסיוני בין סוגי המוצרים השונים, מאפשרת ללקוח שחסך בקרן פנסיה לרכוש בגיל הפרישה פנסיה מובטחת בחברת ביטוח, או ללקוח שחסך במכשיר הוני (המקנה סכום חד פעמי בגיל פרישה) להמיר את החיסכון שלו לפנסיה חודשית. האפשרות לניוד הכספים מגוף מנהל אחד לאחר, מעודדת תחרות בין הגופים, ומאפשרת לחוסכים להשיג תנאים טובים יותר.
ראוי לציין כי ההחלטה על הניוד ועל התוכנית המבוקשת הינה של החוסך בלבד והיא אינה מותנית בהסכמת המעסיק. אם כי היא מותנית בהסכמת החברה המנהלת של אותה תוכנית.
למרות זאת, כדאי לשים לב לכך שהעברת הכספים יכולה לגרום לאובדן זכויות הקיימות במוצר הפנסיוני בו חוסכים (לדוגמה: פגיעה בכיסויים ביטוחיים, אובדן הטבות אחרות הקימות במוצר הנוכחי ועוד). לכן, מומלץ לפנות לייעוץ פנסיוני לפני שמקבלים החלטה להעביר את הכספים מאפיק חיסכון אחד לשני.
 
איך זה עובד?
   

לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים