04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חובה לבדוק: אתם מפסידים כסף בחיסכון?
    פרטים לא מעודכנים, כספים שהועברו רק "על הנייר" ודמי ניהול מופרזים שניתן להפחית - הדו"ח השנתי מקרן הפנסיה שלכם בדרך. שווה להציץ בו ובכמה צעדים פשוטים להימנע מטעויות שעולות לכם הרבה כסף. מדריך

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


בשבועות הקרובים יישלחו אל מאות אלפי חוסכים בישראל הדו"חות השנתיים מקרנות הפנסיה, קופות הגמל וביטוחי המנהלים, לשנת 2015. את השנה החולפת סיימו החסכונות עם תשואה חיובית, אך נמוכה באופן משמעותי בהשוואה לשנת 2014. התשואה השלילית בחודש דצמבר, ברקע הטלטלות החדות בשווקים הפיננסיים, שהחלו לקראת סוף שנת 2015, חתכה חלק משמעותי מרווחי 2015.
בחינת תלוש השכר של נתניהו מעלה תובנות מעניינות בתחום הפנסיה והמס: "פספוס" הזדמנות לקבל מאות אלפי שקלים לפנסיה, אי ניצול מלא של הטבות המס ואפשרות להפחית את התשלום על השימוש ברכב. וגם – היכן נתניהו מפקיד את הפנסיה שלו וכמה הוא יקבל כשיפרוש? בדיקת ynet
בקרנות הפנסיה החדשות עמדה התשואה בסיכום השנה (ברוטו, לפני ניכוי דמי ניהול) על 3.3% בממוצע. בביטוחי המנהלים נעה התשואה הממוצעת מ-2.3% ( בפוליסות משנת 2004), ועד 3.4% (בפוליסות הוותיקות יותר) ובקופות הגמל נרשמה תשואה ממוצעת ברוטו של כ-2.2%.
נתח משמעות מכספי החסכונות שלנו, "הולך" כידוע עבור דמי הניהול לאורך השנים. ואולם, לא רבים יודעים כי למעשה אנו משלמים ברוב המקרים שלושה "סוגים" של דמי ניהול.
הסוג הראשון הוא דמי ניהול מההפקדות השוטפות לחיסכון שאנו מעבירים ממשכורתנו מדי חודש (במקרה של חיסכון פעיל אליו מבוצעים הפקדות). דמי הניהול הללו בקופות הגמל וביטוחי המנהלים (למצטרפים משנת 2013) יכולים להגיע עד מקסימום של 4% מההפקדה. במקרה של קרן פנסיה דמי הניהול הללו יכולים להגיע עד ל-6% מההפקדות.
הסוג השני הוא דמי ניהול הנגבים מסך הכסף שנצבר בחיסכון, בחישוב שנתי (הצבירה). אלו עומדים בקופות הגמל וביטוחי המנהלים על מקסימום 1.05%, ובקרנות הפנסיה על 0.5%.
הסוג השלישי של דמי הניהול הם מה שמכונה "הוצאות נוספות", אותם גובים מאתנו מנהלי החיסכון, עבור "שירותים שונים". ההוצאות הללו נועדו כביכול לממן עמלות בגין ביצוע עסקאות, דמי ניהול של קרנות השקעה וקרנות נאמנות זרות שבהן משקיעים הגופים את כספי החוסכים, והוצאות נלוות נוספות. דמי הניהול הללו יכולים להגיע למקסימום 0.25% לשנה.

כמה דקות ששוות זהב....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים