04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    המסלול הצ׳יליאני בפנסיה ייכנס לתוקף בינואר -
מה עליכם לעשות?
    בימים אלה גופי הפנסיה מודיעים לחוסכים על תחילתה של שיטה חדשה שתיכנס לתוקף בינואר: מסלול השקעות מותאם גיל; המטרה: להגן על החוסכים המבוגרים מפני קריסה בבורסות רגע לפני שהם פורשים; איך תדעו אם עברתם למסלול מיוחד?

שאול אמסטרדמסקי, כלכליסט   


אם גם אתם קיבלתם בימים האחרונים מכתב מגוף הפנסיה שלכם - מקופת הגמל, מקרן הפנסיה או מביטוח המנהלים - שמסביר על שינוי שצפוי לקרות בינואר במסלולי ההשקעה ולא הבנתם כלום, דעו שאתם לא לבד. בימים אלה גופי הפנסיה מודיעים לחוסכים על תחילתה של שיטה חדשה בפנסיה הישראלית שצפויה להיכנס לתוקף מינואר הקרוב, בהמשך להחלטת הרגולטור של הפנסיה - אגף שוק ההון במשרד האוצר.
הכסף שיורד לכם כל חודש מתלוש השכר ועובר לגופי הפנסיה מושקע ברובו המוחלט (בין 70% ל-100%) בשוק ההון (במניות, באגרות חוב וכו׳) ובאפיקים נוספים (נדל"ן, קרנות השקעה בחו״ל וכו׳). גופי הפנסיה אמנם מציעים כבר היום מסלולי השקעה שונים במידות סיכות משתנות, אולם עד כה כ-97% מהציבור הלכו על מסלול ברירת המחדל, שפשוט נותן לאנשים שמנהלים לכם את הכסף את ההרשאה להשקיע אותו כראות עיניהם.
מינואר הקרוב המצב הזה ישתנה. בהתאם להחלטת הרגולטור, מעתה מסלולי ברירת המחדל יהיו מותאמים לגיל החוסכים באופן אוטומטי. מדוע? בשביל שכספם של חוסכים צעירים וחוסכים מבוגרים....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט               

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים