04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

עזבת עבודה? כך תדחה את התחשבנות המס על הפיצויים
אייל סיאני, כלכליסט

 
 
לפי חוק פיצויי פיטורים (תשכ"ג־1963), עובד שהפסיק את עבודתו וזכאי לקבל פיצויי פיטורים, יהיה סכום הפיצויים משכורתו האחרונה הקובעת לפיצויים כפול שנות הוותק בעבודה. על פי דיני המס, כספים אלו הם הכנסת עבודה החייבת במס (למעט הסכום הפטור כמפורט בהמשך). במילים אחרות, כספי הפיצויים שיתקבלו יצטרפו להכנסתו החייבת במס של העובד בשנת המס שבה יתקבלו, אלא אם כן יבצע העובד פעולות מסוימות כדי להקטין או לדחות את חבות המס.

תקרת הפיצוי

רשות המסים מפרסמת מדי שנה את תקרת סכומי פיצויי הפיטורים הפטורים ממס בעבור כל שנת עבודה. תקרת הסכום הפטור ממס עבור כל שנת עבודה היא המשכורת האחרונה של העובד הקובעת לפיצויים או תקרת הפטור ממס על כספי פיצויים כפי שנקבעה על ידי רשות המסים - הנמוך מביניהם. ב־2013 סכום תקרת הפטור ממס על כספי פיצויים לפי פקודת מס הכנסה הוא 12,120 שקל לכל שנת עבודה. על כל סכום מעל סכום הפטור, יחויב העובד לשלם מס.
אם כספי הפיצויים שולמו במזומן ישירות מהמעסיק, מועד חיוב המס יהיה בשנה שבה התקבלו בפועל. אם כספי הפיצויים הופקדו במהלך שנות העבודה בקופת גמל, מועד חיוב המס יהיה במועד הפרישה מהעבודה, גם אם בפועל לא משך העובד שפרש כספים מקופת הגמל.
ואולם, העובד יכול להימנע מכך אם יבקש לבצע רצף פיצויים (נקרא לעתים גם רצף מעסיקים) או רצף קצבה על כספי הפיצויים שבקופת הגמל שלו.
כספי הפיצויים הנצברים הם חלק נכבד מהחיסכון הפנסיוני של העובד ....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר כלכליסט


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים