04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האנשים שמקבלים 10% מהחיסכון הפנסיוני שלנו:
האם הם מצדיקים זאת?
    מוצרי הביטוח נהפכים לפשוטים ואחידים, ואפילו הסוכנים מתקשים כיום למצוא הנמקות לצורך בשירות שלהם חלקם מנסים להמציא עצמם מחדש כמנהלי סיכונים משפחתיים. לא בטוח שזה יספיק

מירב ארלוזורוב, דה מרקר


משרד האוצר, השר משה כחלון והמפקחת על הביטוח דורית סלינגר חגגו הקיץ את סיום המכרז של קרנות ברירת המחדל - קרנות פנסיה מוזלות שעובדים חלשים יוכלו להצטרף אליהן בדמי ניהול אפסיים. המדינה השיגה בעבור העובדים המוחלשים את אחד מהסכמי דמי הניהול הטובים ביותר במשק.
קרנות ברירת המחדל יאפשרו גם לעובדים שאינם מאוגדים, ועד היום מצאו את עצמם נשחקים בגלגלי המערכת ומשלמים את דמי הניהול המרביים בפנסיה, ליהנות מהנחות מופלגות בדמי ניהול. הכוונה היא שעובדים מוחלשים יצורפו לקרנות המוזלות באופן אוטומטי, כברירת מחדל, אלא אם המעסיק שלהם הצליח להשיג להם עסקה טובה יותר בקרן פנסיה אחרת.
מי שלא הצטרפו לחגיגה של כחלון וסלינגר הם סוכני הביטוח. מרגע פרסום המכרז לבחירת קרנות ברירת המחדל, הסוכנים תקפו את הרעיון, ולאחר פרסום תוצאות המכרז הם עברו לתקוף את שתי הקרנות הזוכות - מיטב דש והלמן אלדובי - בטענה שמדובר בקרנות גרועות.
בלי להיכנס לגופן של טענות, המתקפה הגורפת של סוכני הביטוח על קרנות ברירת המחדל מובנת לגמרי: הקרנות האלה מחסלות את יתרת הפרנסה שנותרה לסוכני הביטוח בענף הפנסיה. העמלות שמשלמות קרנות הפנסיה לסוכני הביטוח כבר נשחקות והולכות בגלל התחרות העצומה על דמי הניהול, שאינה מותירה די מרווח רווח בידי הקרנות. המעט שנותר לסוכני הביטוח היה העובדים החלשים, עם דמי הניהול המרביים שלהם. עכשיו גם את נתח השוק הזה לקחו להם.

הניתוק בין הסוכנים לחברות מתקרב...

"לקרנות הפנסיה אין כיום ברירה", אומרים בכירים מאוד בענף הביטוח. "דמי הניהול יורדים והולכים, ואין מהיכן לשלם לסוכנים. הקרנות יודעות שאם הן רוצות לשרוד את התחרות בשוק, הן חייבות להתנתק מהסוכנים — ולהציע למבוטחים דמי ניהול מופחתים באופן ישיר.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים