04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הממונה על שוק ההון בוחן את מגבלת
כפל דמי הניהול בפנסיה
    בסוף השנה תפוג הוראת שעה שמציבה לגופי הפנסיה תקרת גביית דמי ניהול נוספים של עד 0.25% בשנה עבור השימוש בשירותי ניהול השקעות חיצוניים. רשות שוק ההון תצטרך להחליט האם להותיר על כנה את המגבלה שחוללה מהומה בעת שהוטלה על שוק שגילגל כ־2 מיליארד שקל בשנה

רחלי בינדמן, כלכליסט

משה ברקת, הממונה על שוק ההון, בוחן בימים אלו מהלך שעלול לטלטל את הגופים המוסדיים שתחת פיקוחו: בחינה מחדש של האפשרות לגבות דמי ניהול כפולים מהציבור על ידי מנהלי הפנסיה, בעת גלגול השקעות למנהלים חיצוניים. בימים אלו מבצעת רשות שוק עבודה שבכוונתה להציג בוועדת הכספים של הכנסת, לקראת הדיון בהארכת המגבלה.
עדיין לא ברור האם ברקת יפעל להקטנת כפל דמי הניהול, לשמירת המצב הקיים, או אולי אפילו להגדלת המגבלה. כך או כך, מדובר בנושא יצרי שכן מאחוריו עומדים סכומי כסף משמעותיים של שחקנים בינלאומיים שבהם הגופים המוסדיים משקיעים, ולכן כל החלטה של ברקת צפויה לעורר דיון סוער.

סלינגר הגבילה גביית דמי ניהול נוספים
ב־2014 אושרה לראשונה הוראת שעה שמגבילה את היכולת לגבות דמי ניהול נוספים עבור ניהול השקעות חיצוני ל־0.25%, מהלך שאותו הובילה הממונה לשעבר דורית סלינגר. לפני הוראת השעה, מנהלי הפנסיה היו רוכשים עבור תיקי החוסכים קרנות נאמנות, קרנות השקעה, קרנות הון סיכון וכן הלאה. דמי הניהול שהם היו משלמים למנהלים של אותן קרנות היו מושתים על הציבור, ללא מגבלה, בנוסף לדמי הניהול השוטפים אותם גבו מהלקוחות.
ברשות שוק ההון ביצעו אז בדיקות שהראו....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים