04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חיסכון פנסיוני: איך נסמוך על הילדים שלנו שיטפלו בנו,
כשהם בכלל מסתמכים עלינו?
    ענת כנפו־תבור, המנהלת את חטיבת החיסכון ארוך הטווח בפסגות, חולשת על 70 מיליארדי שקלים של הציבור. בראיון ראשון היא מזהירה מהרגלי החיסכון של הישראלים, מתריעה מפני איכות קרנות ברירת המחדל ומסבירה מדוע לניהול אקטיבי של ההשקעות יש ערך מוסף, אף שלאורך זמן התשואה של המוסדיים דומה

רחלי בינדמן, כלכליסט  


בגיל 40, ענת כנפו־תבור, ראש חטיבת החיסכון ארוך הטווח בבית ההשקעות פסגות, היא אחת הנשים שחולשות על הכסף הגדול ביותר בישראל: החטיבה שבראשותה מנהלת 70 מיליארדי שקלים בפנסיה ובגמל, מרכזת חלק עצום מפעילות בית ההשקעות, ואחראית ל־65% מהרווח התפעולי שלו.
כעת כנפו־תבור עוסקת בבניית אסטרטגיה לפעילות הפנסיה של בית ההשקעות, לאחר שלא זכה במכרז ברירת המחדל (רפורמה שבה הכריז משרד האוצר על הקמת שתי קרנות פנסיה, בדמי ניהול נמוכים במיוחד, שאליהן יוכל להצטרף כל עובד שירצה בכך ולא בחר לצטרף לקרן אחרת — ר"ב) של האוצר. "זה לא הגיוני שבדמי הניהול שבהם נסגר המכרז של רפורמת ברירת המחדל אפשר לבצע השקעות איכותיות, לעשות אנליזה, לתת תפעול מיטבי. פסגות התמודדה במכרז ודרשנו דמי ניהול גבוהים יותר, כאלה שלא יובילו אותנו להפסד, ולא זכינו".

אז מיטב־דש והלמן אלדובי שזכו במכרז הזה הם מתאבדים? הם לא מבינים מספרים?

"אני לא יודעת, אני לא עשיתי את התוכנית העסקית שלהם. לפי התוכנית העסקית שלנו, המחירים שלהם הפסדיים. ואולם, אני מאמינה שהשחיקה בדמי הניהול תיעצר בשלב מסוים.
היום הממוצע הוא 0.62%, והמספר הזה לא יירד עוד הרבה. "בסוף, הגופים הפיננסיים יגידו שמתחת לרף מסוים הם כבר לא מוכנים לעבוד. גם שוק הגמל יגיע לשיווי משקל שבו השחקנים יגידו שדמי ניהול כל כך נמוכים כבר מסכנים את....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים