04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פער של 0.8% בתשואה ימחק לחלוטין את ההוזלה
של קרנות ברירת המחדל
    רבות היו הביקורות על כך שהפרמטר היחיד לקביעת הזוכות במכרז קרן ברירת מחדל היה גובה דמי הניהול | מחקר שפרסם מכון ון ליר עשוי לחתום סופית את הוויכוח: מה משפיע יותר על הקצבה - דמי הניהול או התשואה?
 
מאת: מערכת עדיף


"הפער בדמי הניהול הוא אחת הבעיות החברתיות של המערכת הפנסיונית", כך אומרים פרופ' אביה ספיבק ושחר צמח מהמרכז לפנסיה, ביטוח ואוריינות פיננסית באוניברסיטת בן גוריון בנגב. "המוחלשים משלמים דמי ניהול מלאים כי כוח המיקוח שלהם נמוך יותר, ולכן חיסכון במסגרת קרנות ברירת המחדל יאפשר לחוסכים אלה להפחית את דמי הניהול שהם משלמים ולהגדיל את צבירת הכספים בקרן", הם הוסיפו.
אולם, וזהו אולם גדול, ספיבק וצמח מבהירים כי במידה וקרנות אלה ישיאו לחוסכים תשואות נמוכות מהממוצע בשוק, החיסכון מהורדת דמי הניהול יקוזז על ידי ירידת התשואות. "דמי הניהול מהיתרה הצבורה כמוהם כהורדת ריבית, ולכן הורדת דמי הניהול מהצבירה כמוה כתוספת תשואה", הם כתבו במחקר שפרסם מכון ון ליר, ומסתמך על סימולטור שנבנה על ידם, בשיתוף עם מחלקת האקטואריה של קרן פנסיה גדולה בישראל.
"הסימולטור הפנסיוני שבו השתמשנו מאפשר לבחון באופן שקוף ונגיש את השפעתם של שינויים רגולטוריים ושל פרמטרים כלכליים שונים על יחס ההחלפה וגובה קצבת הפנסיה. בנוסף, כלי זה מאפשר לשפר את מקצועיות הדיון בקרנות פנסיה חדשות וכן לסייע בקבלת החלטות בנושא, הן מצד הממשלה והן מצד המבוטחים הפרטיים", כותבים השניים.

על פי המחקר שלהם, ההשפעה ארוכת הטווח של שיעור התשואה היא.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר עדיף               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים