04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    אנחנו משלמים דמי ניהול של 10 מיליארד שקל בשנה -
על מה, ולמה?
    החיסכון בפנסיה ובגמל עולה על 1.7 טריליון שקל, ודמי הניהול שגובים המוסדיים עולים בהתאמה, אבל לא לכולם. כמה דמי ניהול משלמים עובדים בחברות גדולות, איך לחסוך בדמי הניהול אם אתם לא מ"המיוחסים" ומה ממוצע דמי הניהול?

מורן ישעיהו, אתר ביזפורטל


העובדים בחברות הגדולות נהנים מדמי ניהול מוזלים בקרנות הפנסיה וקופות הגמל. הם משלמים פחות, הרבה פחות מדמי הניהול שמשלמים העובדים "הרגילים". מדובר בסימפטום של חברות חזקות ובעיקר ועדי עובדים חזקים שמקבלים תנאים טובים יותר מחברות הביטוח ובתי ההשקעות.
על פי דוח הממונה לשוק ההון, בחלק מקרנות הפנסיה קיים פער משמעותי מאוד בין שיעור דמי הניהול שמשלמים עמיתי חמשת המעסיקים הגדולים לכלל העמיתים בקרנות.
בקרנות מגדל מקפת, כלל והראל קיימים הפערים הגבוהים ביותר בדמי ניהול מהפקדות בין העמיתים בחברות הגדולות ליתר העמיתים. במגדל מדובר על  פער של 1.34%, בכלל -1.21% ובהראל - 1.14%.
בחברות מנורה מבטחים, הראל וכלל היקף הנכסים המנוהל עבור חמשת המעסיקים הגדולים הוא הגבוה ביותר, ונע בין 12-15 מיליארד שקל. כלומר, מדובר בכ-40 מיליארד שקל. מעבר לכך, יש עוד עשרות חברות (וכנראה יותר) שיש להן הסדרים מיוחדים עם חברות הביטוח, כך שחלק משמעותי מהחוסכים מקבלים הטבה בדמי הניהול.
מהם דמי הניהול ועל מה משלמים?
דמי ניהול בחיסכון פנסיוני מורכבים משניים - דמי ניהול מהצבירה (היקף החיסכון) וגם דמי ניהול מההפקדות - אחוז מסוים שנגבה מכל הפקדה של החוסך. למה לשלם על הפקדה? הרי בחסכונות אחרים - קרנות נאמנות, קרנות סל ובכלל השקעות, אין דבר כזה תשלום על הפקדה. כאן יש, גם מסיבות היסטוריות וכנראה שאף אחד עוד לא קם לחסל את דמי הניהול המעוותים והלא הגיוניים, האלו.
דמי ניהול מהיקף הקרן, הם השיטה הנכונה והמקובלת. מדובר על אחוז הנגבה מכלל הצבירה בחיסכון. בקרנות הפנסיה תקרת דמי הניהול באפיקים השונים היא עד 0.5% מהסכום הכולל שנצבר ועד 6% מההפקדות החודשיות. חוסך יכול לנהל משא ומתן על גובה דמי הניהול וכך לחסוך סכומים ניכרים וכפועל יוצא, להגדיל את החיסכון וקצבת הפנסיה.
מנתוני רשות שוק ההון עולה כי ממוצע דמי הניהול בשנת 2018 בקרנות הפנסיה עמד על....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים