04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    כפל דמי הניהול: כמה באמת עלה לכם החיסכון הפנסיוני?
    "כפל דמי הניהול" עמד על כ-0.17% מהנכסים שנוהלו בגופי החיסכון הפנסיוני המובילים ? ההוצאות הישירות הגבוהות ביותר היו בתיקים של אקסלנס, מגדל וכלל ביטוח ? מהצד השני בולט ילין לפידות, עם הוצאות מינוריות בהרבה

רון שטיין, גלובס

כמה משלם החוסך הישראלי עבור "הזכות" לתת את כספי הפנסיה הצוברת שלו לניהול הגופים העסקיים שמנהלים את קופות הגמל, קרנות הפנסיה החדשות וביטוחי המנהלים? אם תשיבו שהעלות מסתכמת בגובה דמי הניהול שמשלם העמית, אתם טועים. ישנן הוצאות נוספות, שמוכרות כ"כפל דמי הניהול בפנסיה", ואלו הסתכמו ב-2014 בקצת פחות מ-0.2% מהצבירה.
מבדיקת "גלובס", אשר כללה 23 תיקי גמל, ביטוח חיים ופנסיה מהגדולים והמובילים בשוק הפנסיוני, בהם מנוהלים למעלה מ-512 מיליארד שקל, עולה כי ההוצאות הישירות ששילם הציבור הישראלי אשתקד עבור ניהול ההשקעות שלו, בנוסף לדמי הניהול, הסתכמו בכ-880.5 מיליון שקל. הוצאות אלו היוו כ-0.17% מהנכסים הצבורים בממוצע, ובסך הכול מדובר על תוספת בגובה של כחמישית מדמי הניהול שנגבו באפיקי החיסכון לטווח ארוך.
השונות בין הגופים השונים משמעותית. מצד אחד ישנם הגופים שגובים כ-0.2% מהצבירה בהוצאות ישירות - בעיקר קבוצות הביטוח הגדולות, שמאופיינות בהשקעה גדולה יותר בחו"ל ובאפיקי השקעה אלטרנטיביים וריאליים (ש'זוללים' יותר הוצאות ישירות).
זאת, במטרה שהמוסדיים יגוונו את ההשקעות שהם מנהלים - בעיקר מבחינה גיאוגרפית, כדי לשפר את מבנה תיק החיסכון של הציבור ו.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים