04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    האם הח"כים יאפשרו למוסדיים להמשיך לגבות
חצי מיליארד שקל בשנה מהפנסיה?
    תקנות רשות שוק ההון, המגבילות את כפל דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני ל–0.25%, יובאו היום לאישור מחודש בוועדת הכספים ■ לוביסטים מטעם קרנות ההיי־טק הצליחו לגרום לכך שלפי התקנות החדשות, עלות דמי הניהול בקרנות ההיי־טק החדשות יושתו על החוסכים

אסא ששון, דה מרקר


תקנות רשות שוק ההון, המגבילות את כפל דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני ל–0.25%, יעלו היום לדיון בוועדת הכספים בכנסת. בתקנות מבקשת הרשות לחדש את הוראת השעה שמגבילה את כפל דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני וקובעת תקרה של 0.25% בשנה שניתן להוסיף לדמי הניהול השוטפים של החוסכים עבור רכישת ניהול חיצוני. גבייה זו זכתה לשם המכובס "הוצאות ישירות".

הוצאות ישירות, המכונות גם הוצאות ניהול ההשקעות, הן תשלום שמעבירה קופת הגמל, קרן ההשתלמות או חברת הביטוח לגופים חיצוניים עבור ברוקראז' — עמלות קנייה ומכירה של ניירות ערך סחירים; וקסטודיאן — דמי שמירה בשל ניירות ערך סחירים, וכל עמלה שגובה מי שמבצע את משמורת ניירות הערך.

הגופים המוסדיים, שמנהלים את החיסכון הפנסיוני, רשאים לגבות בנוסף לדמי הניהול הרגילים גם דמי ניהול שמשלם מנהל הגוף הפנסיוני למנהל חיצוני בשל ניהול השקעות, לרוב השקעות אלטרנטיביות, למשל קרנות גידור, נדל"ן וקרנות השקעה פרטיות. בנוסף, הגוף הפנסיוני המנהל גובה כספים גם בגין הוצאות של עמלות קנייה ומכירה של ניירות ערך סחירים; הוצאות הנובעות מהשקעה במקרקעין; עלויות ביטוחי משנה, בעיקר בקרנות פנסיה; ותשלום למנהלי תיקים זרים.

חלק מהעמלות מוגבלות בתקרה. כך למשל, התשלום לקרנות השקעה מוגבל בתקרה שנתית של 0.25% מהצבירה, אך קיימים מסלולים שבהם ההוצאה הישירה היא יותר מ.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים