04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

יציאה לפנסיה: מי קבע שבן 67 הוא זקן?
הילה ויסברג , דה מרקר
 
 

עד לפני שבועיים, נראה היה שישראל עוצמת את עיניה אל מול אחת המהפכות הגדולות העומדות לפתחה, מהפכת הגיל. אך אז הגיעה סוף סוף הכרה מוסדית ראשונה בכך שגיל 67 לא מבשר אוטומטית את סוף הקריירה. אשה עיקשת אחת בשם ליבי וינברגר תבעה, יחד עם עמותת משפט בשירות הזיקנה, את אוניברסיטת בר אילן, לאחר שנדרשה לפרוש בניגוד לרצונה בגיל 67. בית הדין פסק לטובתה, ונתן אור ירוק לעתירה לבג"ץ בעניין ביטול חוק גיל הפרישה.
שבוע לאחר מכן זה קרה: עו"ד שושנה גביש, מומחית בדיני עבודה ואשתו של פרופ' משה גביש מהטכניון - הקובל על פרישתו המאולצת המתקרבת, עתרה לבג"ץ וטענה שהחוק פוגעני ולא רלוונטי. לטענת תומכי העמדה שמציגה גביש, אף שבמדינות כמו אוסטרליה, בריטניה, ארה"ב וקנדה, חובת הפרישה (היכולת של המעסיק לחייב עובד לפרוש בהגיעו לגיל פרישה) בוטלה זה מכבר מטעמים של תוחלת חיים מתארכת ואפליה על רקע גיל, בישראל ממשיכים לטעון שאין לגעת בחוק, וש"מבוגרים לוקחים מקומות עבודה לצעירים".
 גם אם יחליט בג"ץ לא להתערב, אין ספק כי הנושא יונח על שולחנו של שר המשפטים הבא, שיוכל ליצור מפנה דרמטי בחייהם של אלפי אנשים - ואף של כלכלת ישראל. את הסוגיה הבוערת הזו מתכוון גם לבחון צוות בין-משרדי בראשות הממונה על התעסוקה במשרד התמ"ת, מיכל צוק, ומנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים, אהרון אזולאי, שחבריו ימונו בחודשים הקרובים.....

 

....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר
http://www.themarker.com/career/1.1894738


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים