04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הגעתם לגיל פנסיה? מסלול החיסכון שהכי נכון לכם
    פיקדון בנקאי, קופת גמל או פוליסת חיסכון? בגיל מבוגר אנו זכאים להטבות מס ייחודיות על חסכונות שעשויות להצטבר לסכומים של עשרות ואלפי שקלים. בחירה נבונה של אפיק החיסכון בהתאם לצרכים האישיים תאפשר למקסם את הטבות המס וכמובן גם את התשואה על החיסכון. אילו אפשרויות קיימות ומהן ההטבות שהם מגלמים והחסרונות. מומחים פיננסים עושים סדר

עומר בן יאיר וסהר אביב, אתר YNET


האפיק הכי מתאים: תשואה, נזילות והטבות מס. היציאה לפנסיה לאחר תקופת עבודה ממושכת וחיסכון של עשרות שנים, מעמידה גמלאים בפני דילמות פיננסיות רבות, כשהמרכזי הוא החיפוש אחר אפיק השקעה הולם עבור כספי החיסכון הנזילים שצברו, כך שיתאים לצרכיהם. תכנון נכון של החיסכון משמעותו בחירת מכשיר השקעה אשר יתאים לצרכיו של הגמלאי, יגדיל את פוטנציאל התשואה ויזכה בהטבות המס המקסימליות.
בהקשר זה, לא פחות חשוב הוא הצורך בתכנון הירושה. כלומר, לבחון מכשירי חיסכון שיזכו גם את היורשים בהטבות מס או לחילופין יאפשרו להם משיכה פשוטה של הכסף בבוא העת.
 
פיקדון בנקאי: סיכון נמוך אבל גם תשואה
הבנקים מציעים כיום מגוון תכניות חיסכון עבור הפקדות חודשיות או הפקדה של סכומים חד פעמיים. ישנן תכניות המניבות ריבית קבועה מראש ומובטחת, ישנן תכניות בהן הריבית משתנה (למשל בהתאם לשינויים בריבית בנק ישראל) וכן תכניות בהן ניתן להיצמד למדד המחירים לצרכן, למטבע חוץ ועוד. גובה הריבית תלוי, ביו היתר, בסכום החיסכון ובתקופת החיסכון. ככל שהסכום גבוה יותר ותקופת החיסכון ארוכה יותר, כך צפויה להינתן ריבית גבוהה יותר.
חשוב לזכור, שישנן תכניות המאפשרות נקודות יציאה לאורך התקופה וכן כאלה המתגמלות משקיעים מתמידים. לכן, יש לבדוק מול הבנק מהם תנאי התכנית, האם ואילו נקודות יציאה קיימות ומה המשמעות של הוצאת הכספים בטרם עת.
יתרונות וחסרונות:....

קופת גמל: אטרקטיבית בזכות תיקון 190
עד לפני עשור היוותה קופת הגמל אופציה, יש לומר מועדפת, לחיסכון לכל מטרה. את הכספים שנצברו במכשיר זה ניתן היה למשוך בתום פרק זמן של 15 שנים ובגינם הוענק פטור מתשלום מס, לכן רבים השתמשו בקופות הגמל לחיסכון עבור ילדיהם ונכדיהם.
בשנת 2008 השתנו כללי המשחק, וכספים שהופקדו במכשיר זה יועדו למשיכה כקצבה ולא כסכום הוני (חד פעמי). השינוי פגע באטרקטיביות החיסכון בקופת הגמל ולמעשה נטל ממנו את יתרונותיו הבולטים.
כניסתו לתוקף של תיקון 190 בשנת 2012, הביא עימו בשורה משמעותית לציבור החוסכים בכלל, ולגמלאים בפרט, ואף החייה מחדש את תעשיית הגמל כולה. תיקון 190 מעניק הטבה משמעותית לציבור הגמלאים, האפשרות להמשיך להפקיד כספים בקופת הגמל תוך שמירה על נזילות מלאה (אפשרות למשיכה בסכום חד פעמי בכל עת בצורה קלה ונוחה) בכפוף לתנאים הקבועים בחוק (וביניהם סכום קצבה מינימאלית) והיכולת ליהנות מיתרונותיה הרבים של קופת הגמל כמכשיר השקעה בשוק ההון.
יתרונות וחסרונות:

פוליסת חיסכון: צריך להכיר את ההטבות.....
הטבת מס לגמלאים......
מה הכי משתלם?
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET    
          
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים