04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

הפנסיה חייבת את שוק ההון, והוא אותה
מאת: אלה אלקלעי, דה מרקר 
 
 

מה המשותף לאתונה, דטרויט וירושלים? אף אחת מערים אלה לא רוצה שיתגוררו בקרבה זקנים עניים, ולמרות זאת שלושתן מתקרבות למציאות כזו. ככל שהחששות מכך שנגזר גורלנו לחיות שנים רבות אחרי הפנסיה ללא מקור פרנסה אמין מצטברים, כך גוברים הקולות הקוראים למדינה לקבל אחריות ולהלאים את המערכת. בימים אלה ממש יש לנו כמה דוגמאות מפחידות - מהצרות ביוון הקרובה ועד פשיטת הרגל של דטרויט - איך טיפול לא נכון בפנסיה יכול לדרדר את המערכת כולה.

ההתחייבויות הפנסיוניות של העיר דטרויט לעובדיה בעבר ובהווה מוערכות ב-9.2 מיליארד דולר ומהוות כ-50% מהחוב של העיר לנושיה. ה"אקונומיסט" חישב ומצא שקופת העיר דטרויט חייבת כ-27 אלף דולר על כל תושב שמתגורר בתחומי העיר כיום. חלק ניכר מהחוב נובע מכך שכשהעיר צמחה והתפתחה התפתו קברניטיה לדחות הוצאות ולחיות בהווה מעל היכולות של ההווה. הם עשו זאת על ידי הבטחת תשלומי פנסיה וביטוחי בריאות מפליגים שיינתנו בעתיד תמורת עבודה של עובדי ציבור במשכורות נמוכות יחסית.

פנסיה עובדת כך שבמקום לצרוך שקל כיום צורכים אותו בעתיד. אם השקל שלא נצרך מושקע בכלכלה ובמשק, יש סיכוי סביר שהוא יהיה שווה יותר משקל אחד בעתיד ואז יהווה מקור הכנסה יציב שיאפשר לנו לשמור על רמת החיים שלה הורגלנו בהווה. הבעיה הברורה ביותר היא במקרים כמו אלה של דטרויט או יוון שבהם ההוצאה נדחתה, אבל לא גובתה בהשקעה. כך, לא רק שלא היתה צמיחה אלא היתה דעיכה הדרגתית שהובילה, לפחות במקרה של דטרויט, לפשיטת רגל.

הדרך ההיסטורית של ישראל לדאוג לפנסיה שלנו היא באמצעות הבטחת תשואה.....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר דה מרקר


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים