04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    עו"ד תמר גולן: הביטוח הפנסיוני הופקע מהמעסיקים
והם נותרו עם חובת התשלום בלבד
    חופש הבחירה של העובד עלול להביא לכך שבקרות מקרה הביטוח, לא יהיה לעובד המבוטח מקור ביטוחי לתשלום מלא או חלקי של קצבה בין במקרים של אובדן כושר עבודה וביו במקרים של שאירים תלויים

מאת: מערכת עדיף


חהאוצר פועל להדרת המעסיק מהביטוח הפנסיוני של העובד. האוצר סבור כי יש לתת לעובד את חופש ההחלטה במוצרים פנסיוניים. השינויים הרגולטוריים בתחום הפנסיוני מבטאים הכרה בחשיבותו של חופש הבחירה של העובד. הכרה זו הינה נקודת המוצא העיקרית של המחוקק ומשרד האוצר בהסדרת נושא קרנות הפנסיה החדשות, כך ציינה עו"ד תמר גולן, בעלת משרד עו"ד תמר גולן – מומחית לדיני עבודה בהרצאה בכנס הפנסיה והשכר ה-6 למעסיקים של עדיף שהתקיים במלון ליאונרדו סיטי טאואר.
"שינויים אלה באים לידי ביטוי, בין היתר, בזכותם של כלל המבוטחים, בקרנות החדשות, לבחור את זהות קרן הפנסיה בה יבוטחו ולבחור את שיעורי הביטוח ברבדים השונים, וכן לוותר כליל בהגיעם לגיל 60 על נדבכי הביטוח של נכות ושאירים. ההוראות יכולות להתבצע בקרנות הפנסיה החדשות בהוראת העובד-העמית בלבד ללא ידיעת המעסיק ואינן מותנות בהסכמתו. בכך למעשה מדובר בהפקעה של הביטוח הפנסיוני, על כל הגלום בו, מהמעסיקים והותרתם עם חובת התשלום בלבד", ציינה עו"ד גולן.
עו"ד גולן ציינה כי המסקנה הינה כי לעובד-מבוטח הוקנה שיקול הדעת המוחלט בדבר שיעורי הביטוח של שאירים ואובדן כושר עבודה עד כדי ויתור מוחלט עליהם החל מגיל 60.
"ההוראות המפורטות בשינויים הרגולטוריים יכולות להתבצע בקרנות הפנסיה החדשות בהוראת העובד-העמית בלבד ללא ידיעת המעסיק ובוודאי שאינן מותנות בהסכמתו....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר עדיף              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים