04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

מהנדס פוטר לפני פנסיה ופוצה ב-320 אלף ש'
עו"ד ארז כהן, אתר YNET

 
 
אחרי 29 שנות עבודה ב"אפקון החזקות" החליט המנכ"ל החדש לפטר עובד בטענה שמדובר בהליך התייעלות. בית המשפט קבע שלא נעשה מאמץ מספק לשבץ אותו בתפקיד חלופי, ולא ניתנה הרגישות הראויה לפרישה המתקרבת
מהנדס חשמל ואלקטרוניקה בהכשרתו הועסק לאורך שנים בתפקידים מקצועיים וניהוליים שונים בחברת "אפקון החזקות בע"מ" - קונצרן ובו כ-1,200 עובדים. לאחר 29 שנות עבודה, בהיותו כבן 63, קיבל העובד הודעת זימון לשימוע לפני פיטורים בטענה של התייעלות ארגונית, צמצום עלויות וביטול המשרה. הוא פוטר לאחר שתי שיחות שימוע, ובתגובה פנה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, בבקשה לצו מניעה זמני כנגד הפיטורים.
הבקשה שלו נדחתה, ולפיכך, משיצאו פיטוריו אל הפועל, הוא פנה לקבלת פיצוי בשל נסיבות פיטוריו. באמצעות עו"ד חיה ברק דנציגר הוא טען שיכולותיו המקצועיות המגוונות לא נבחנו בכנות, ולמעשה הנתבעת החליטה לפטרו עוד קודם לשימוע. לדבריו, החברה לא הוכיחה כי נערך בה כל שינוי ארגוני או צמצומים, ובפועל - הוא היה המפוטר היחיד. עוד הוסיף, כי לא נעשה ניסיון אמיתי לחפש לו תפקיד אחר במערכת הרחבה של הנתבעת.
התובע הוסיף שהחברה התעלמה לחלוטין מנסיבותיו האישיות, בהן גילו ונכונותו לצמצם את משרתו. לדבריו, גילו המתקדם יקשה עליו למצוא מקום עבודה חלופי, בפרט על רקע מצב התעסוקה במשק. התובע שם דגש על עוגמת הנפש הרבה שנגרמה לו לאחר שחש כי נעשה בו שימוש משך כ-30 שנה וברגע אחד נזרק כלא כלום.
החברה טענה מנגד שלאחר שמונה מנכ"ל חדש התייתר תפקידו של התובע. פיטוריו, הסבירה, הם ....
 
לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר YNET

ליצירת קשר לחץ כאן
 

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים