04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    הדוחות השנתיים כבר אצלכם. הגיע הזמן לעשות סדר פיננסי
    האם אתם יודעים היכן מושקע הכסף שלכם, אם יש לכם כפל ביטוח, או אם הכיסוי בקרן הפנסיה מותאם למצבכם המשפחתי? כעת זו הזדמנות לנסות לעשות גם סדר פיננסי. קחו כמה עצות

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


כעת, לאחר שקיבלתם את כל הדוחות השנתיים, זו ההזדמנות לעשות סדר גם בתחום הפיננסי.
רבים מעדיפים שלא לעסוק בכך וחבל. פעולות רבות שנוכל לבצע לא דורשות מומחיות כלכלית ועשויות לחסוך לנו לעתים עשרות ומאות אלפי שקלים במרוצת השנים.

בעזרת אייל סיאני, מנהל מקצועי וממונה ציות ואכיפה בהלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה, ריכזנו עבורכם 8 טיפים שכדאי להכיר ועשויים לחסוך לכם לא מעט כסף ועגמת נפש.
 
בחנו את דמי הניהול שאתם משלמים

כידוע, דמי הניהול משפיעים במיוחד על גובה החיסכון שלנו. לכל סוג מוצר פנסיוני קיימת תקרת דמי ניהול. עם זאת, חשוב לדעת כי דמי הניהול הממוצעים הקיימים היום נמוכים בעשרות אחוזים מתקרת דמי הניהול.
כך למשל, בעוד דמי הניהול המקסימאליים בקרן פנסיה חדשה עומדים על 0.5% מסך הכסף שנצבר בחיסכון ועוד 6% מההפקדות החודשיות, הרי שדמי הניהול הממוצעים בשנת 2016 עמדו על 0.26% מהצבירה ו-2.85% מההפקדות.
לכן, כדאי לבדוק מהם דמי הניהול שאתם משלמים בכל מוצר (פנסיה, גמל או השתלמות) ובחנו האם ניתן לשפרם.
בהקשר זה יצוין כי לאחר שנמצא כי קיימים מאות אלפי חשבונות בקרנות הפנסיה המקיפות החדשות, שנגבים מהם דמי ניהול מקסימליים, ביצע לאחרונה משרד האוצר מכרז דרמטי בו זכו 2 חברות – הלמן-אלדובי ומיטב-דש, אשר מחויבות להציע לכל מצטרף דמי ניהול נמוכים במיוחד של 1.49% מכל הפקדה +0.001% מהצבירה ו-1.31% מההפקדה +0.01% מהצבירה, בהתאמה, וזאת לתקופה של 10 שנים לפחות.
 
האם יש לכם כפל ביטוח?

ישנם לא מעט אנשים שיש להם כפל ביטוח, כלומר מצב בו הם מבוטחים יותר מפעם אחת על אותו כיסוי (לדוגמה 2 פוליסות ביטוח זהות עבור אותה דירה).
על מנת לסייע לציבור לדעת אילו כיסויים ביטוחיים קיימים לכל אחד והאם המבוטח מחזיק בביטוח כפול, השיקה בשבוע שעבר רשות שוק ההון את אתר "הר הביטוח".....

האם אני חוסך במוצר הפנסיוני הטוב ביותר...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים