04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    "עקוב אחרי" בפנסיה: הכירו את המהלך האוטומטי
לאיחוד החסכונות שלכם
    עברתם עבודה ופתחו לכם קרן פנסיה חדשה? כיום קיימים כ-2 מיליון חשבונות פנסיה לא פעילים, בסכום מצטבר של 25 מיליארד שקל. בשל הוראה חדשה, בעוד 5 חודשים חשבונות הפנסיה הישנים יעברו אוטומטית לחשבון החדש - מהלך שיחסוך לכם הרבה כאב ראש וכסף. איך זה יעבוד ומי ירוויח?

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


אם לא תחול דחיה נוספת, בעוד כ-5 חודשים הכסף הצבור בחשבונות הפנסיה הישנים שלכם יעבור אוטומטית לקרן הפנסיה אליה אתם מפרישים כיום לחיסכון מדי חודש. נכון לסוף שנת 2014, כמעט מחצית מהחשבונות בקרנות הפנסיה החדשות הוגדרו כלא פעילים, כלומר שלא בוצעו אליהם הפקדות חדשות במשך תקופה. מדובר בכשני מיליון חשבונות כאלו בסכום מצטבר של כ-25 מיליארד שקל. בממוצע מדובר בכ-12.5 אלף שקל לכל חשבון.
לעתים קרובות בעת מעבר למקום עבודה חדש, כספי החיסכון הפנסיוני לא ממשיכים להיות מופקדים לתכנית הפנסיונית שבה חסכתם לפני כן, אלא נפתחת לכם תכנית פנסיונית חדשה.
מכיוון שבשוק העבודה המודרני קיימים לא מעט מעברים של עובדים בין מקומות עבודה, יכול להיות שכספי החיסכון הפנסיוני שלכם מפוזרים בין מספר קרנות פנסיה.
איחוד החשבונות יאפשר לכם לרכז את כל החשבונות שרשומים לזכותכם בקרנות הפנסיה תחת קורת גג אחת.

יתרון לגודל
מה היתרון באיחוד חשבונות? למהלך יש מספר יתרונות, ראשית הנוחות והשליטה בחיסכון - כל החשבונות מנוהלים בקרן פנסיה אחת ואין צורך להתנהל מול מספר גופים פנסיוניים. לעיתים חוסכים אף אינם יודעים כלל היכן.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים