04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    לחשב את העתיד: מדריך פנסיה
    מה אומר הסכם הפנסיה החדש, האם כולם אמורים לקבל פנסיה, מה חלקו של המעביד בתשלום ומה קורה עם הכסף אם עוברים עבודה? מדריך הפנסיה
עו"ד מיה פרי-אלתרמן בשיתוף ההסתדרות,
אתר YNET


החסכון שנצבר לעובדים עד הפרישה צפוי לגדול באופן משמעותי, בזכות הסכם מהפכני להגדלת פנסיית החובה שחתם לאחרונה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מול נשיאות הארגונים העסקיים. חלק מהעובדים לא מודעים לשינוי, ולא מכירים את הזכויות שלהם בכל מה שקשור לפנסיה.
מטרת המדריך היא לא להפוך אתכם למומחים בתחום הפנסיה, אלא לתת מידע בסיסי על קצה המזלג בהיבטים שונים של התחום, לדוגמה: מה היא פנסיית החובה, מה מגיע לנו בעת הפרישה, מה הבשורה בהסכם החדש להגדלת הפנסיה, מה ההבדל בין קרן פנסיה מקיפה ותיקה לבין קרן פנסיה מקיפה חדשה, ולמה לא מומלץ למשוך כספי פיצויים מהקרן -

מה זה בכלל פנסיית חובה?
פנסיית חובה היא פנסיית המינימום שנקבעה במשק במטרה להבטיח לכלל העובדים השכירים במשק בהגיעם לגיל פרישה קבלת תשלומי פנסיה.
בזכות מהלך היסטורי שהובילה ההסתדרות לפני כ-9 שנים, במסגרת חתימה על הסכם מסגרת לביטוח פנסיוני כללי במשק, אין יותר עובדים במדינת ישראל שאינם זכאים להפקדות לפנסיה. כל עובד ועובדת בישראל זכאים היום להפקדות לפנסיה, כאשר כל מעסיק מחויב להפקיד כספים לחסכון הפנסיוני של העובדים.
עד לכניסתו לתוקף של הסכם פנסיית החובה ב-1/1/2008, כ-40% מהעובדים במשק לא היו זכאים כלל להפקדות לפנסיה, דבר שגרם לעובדים רבים למצוא את עצמם בפני שוקת שבורה בגיל הפרישה וללא אמצעים לקיום בסיסי בכבוד.
מאז השינוי ההיסטורי, ההפקדות לפנסיה עלו בהדרגה מידי שנה עד שהגיעו ביום 1/1/20014 להפקדות כוללות בשיעור 17.5% (השיעור הנורמטיבי שהיה קבוע ומקובל במסגרת מרבית ההסכמים הקיבוציים הענפיים במשק, למעט המגזר הציבורי).
כאמור, לאחרונה נקבע כי פנסיית החובה בישראל תגדל ותעמוד, לכל הפחות, על שיעור הפקדות כולל של...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים