04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    ביטוחי בריאות: איפה תשלמו הכי מעט?
    מחשבון של משרד האוצר מדרג את הצעות המחיר המרביות של החברות השונות. מבין שבע חברות הביטוח שתעריפיהן מוצגים במחשבון, מציעות הראל וביטוח ישיר את פוליסות הניתוחים הזולות ביותר לגברים בני 40-30

מיכל רז חיימוביץ' | רון שטיין , אתר גלובס


עם תחילתו של חודש פברואר, התחדש עולם ביטוחי הבריאות הפרטיים בישראל: מעתה יש רק פוליסה אחידה לניתוחים וחוות דעת שניות בארץ שהפיקוח על הביטוח קובע את תנאיה, ושניתן לרכוש מחברות הביטוח. לפיכך, התחרות עתה היא רק על המחיר.
ומהם המחירים של ביטוחי הבריאות הפרטיים הבסיסיים החדשים? מדובר בטווח מחיר החל ב-44 שקל לחודש (528 שקל בשנה) ועד ל-69 שקל לחודש (828 שקל לשנה) לצעירים בני 30, ומחירים של כ-477 שקל לחודש (כ-5,724 שקל בשנה) למבוטחים בני 70.


 ב1 בפברואר יצאה לדרך הרפורמה בביטוחי הבריאות הפרטיים שמוביל הפיקוח על הביטוח באוצר. המטרה המוצהרת של הרפורמה היא להביא לפישוט הרכיב המשמעותי והחשוב ביותר בביטוחי הבריאות, ולהפחית את מחירו, וזאת באמצעות השקת פוליסת ניתוחים בארץ אחידה לכלל חברות הביטוח, כך שהן יתחרו ביניהן לא על ניסוחים מפולפלים - אלא על המחיר והשירות ללקוח.
מדובר בצעד חשוב ביותר שמשנה את עולם ביטוחי הבריאות של חברות הביטוח, תחום שמספק כיסוי שנוסף על הכיסוי של קופות החולים (באמצעות השב"נים, המו*כ*רים כביטוחים המשלימים) מעל לרובד הבסיסי של ביטוח הבריאות הממלכתי. הרפורמה צפויה להביא להורדה ניכרת בעלות הביטוחים הללו.
במשרד האוצר מקווים שיצירת הפוליסה האחידה של חברות הביטוח (שבתחילה הייתה אמורה להיות אחידה גם עם השב"נים של קופות החולים - צעד שלא הסתייע, ושהאוצר ויתר עליו) תביא להגברת התחרות בענף ביטוחי הבריאות, באמצעות היכולת להשוות בין מוצרי הבריאות האחידים שיוגשו בצורה פשוטה וברורה - ולכן השיקו גם מכשיר שיסייע לציבור הרחב להשוות בין החברות: מחשבון אינטרנטי שמדרג את הצעות המחיר המרביות של החברות השונות.
באוצר הסבירו: "המחשבון יכלול השוואה של עלות ביטוחי ניתוחים, השתלות ותרופת וכן ציון של כל חברת הביטוח במדד השירות שלה", וזאת על מנת ש"המחשבון יאפשר לקבל החלטה מושכלת טרם רכישת ביטוח, המתבססת על המחיר ועל טיב השירות שהוא צפוי לקבל מחברת הביטוח". "גלובס" בדק את ההצעות של חברות הביטוח באמצעות מחשבון האוצר, על מנת לגלות מי החברה בעלת ההצעה הזולה ביותר.

פשוט וקל
ההצעות המוצגות במחשבון מיועדות למבוטחים עם גיליון חלק, כלומר מותנות בחיתום רפואי (הצהרת בריאות) של המבוטח, כך שהמחיר המוצג במחשבון צפוי לעלות אם המבוטח...... 
    לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים