04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פנסיה וביטוח: מדריך למעסיקי עובדים בבית
    אתם משתמשים בשירותי ניקיון, טיפול בילדים או טיפול סיעודי בביתכם? ברכות, הפכתם למעסיקים. ועכשיו אתם חייבים לשמור על זכויות העובדים אצלכם, בדיוק כפי שהייתם רוצים שישמרו על זכויותיכם. איך עושים זאת?

צחי שדה, אתר YNET


כשאנחנו חושבים על "זכויות עובדים", הקישור הראשוני שעולה לרובנו בראש הן הזכויות שלנו כעובדים. אך כאשר אנחנו מחליטים להעסיק עוזר/ת בית, מטפל/ת לילדים שלנו או מטפל/ת סיעוד להורים שלנו, אנחנו בעצם הופכים למעסיקים, הזכויות האלה הופכות לזכויות של העובדים שלנו, עליהן אנחנו צריכים לדעת כיצד לשמור. שאלנו את עו"ד שרון הורנשטיין, העורך הראשי של אתר "כל זכות", מה עלינו לדעת ומה עלינו לעשות כאשר החלטנו להעסיק עובד או עובדת אצלנו בבית.
עו"ד הורנשטיין: "על פי רוב, עובדי משק בית מוגדרים כעובדים שעתיים/ יומיים המקבלים את שכרם על בסיס השעות בהן עבדו או על בסיס יום העבודה בפועל. על פי החוק ובדומה לכל ענף אחר במשק, אין כל אפשרות שלם לעובד משק בית שכר הנמוך משכר המינימום העומד כיום על 26.88 שקל לשעה".

"בכל הנוגע לשכר מינימום, חשוב לשים לב - עובד אינו יכול לוותר על זכותו לשכר מינימום ולכל הסכמה שנותן העובד בעניין זה אין תוקף מחייב. כמו כן, במקרה שמעסיק מפר את חובתו לשלם שכר מינימום, יכול העובד להגיש נגדו תלונה ליחידת האכיפה של חוקי העבודה במשרד העבודה. כמו כן, עובדי משק בית זכאים להחזר הוצאות נסיעה למקום עבודתם עד גובה התקרה שהיא 22.60 שקל ליום או עלות של חופשי חודשי, הנמוך מביניהם".

כיצד שומרים על הזכויות הביטוחיות של העובדים?
"מעסיקים של עובדי משק בית, מחויבים לדווח עליהם ל......

כך תדאגו להעברת הכספים לקרן הפנסיה של העובדים.....
"מעסיקים מחויבים על פי צו הרחבה להפריש כספים לטובת הביטוח הפנסיוני לעובדי משק הבית שלהם. על המעסיק לשאול את העובד/ת....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים