04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    רשות שוק ההון הקדימה בשנה את הרפורמה בפנסיה
    לנוכח מחדלם של המעסיקים לפעול בהתאם לרוח הרפורמה, ואף שעוד נותרה למעלה משנה לסוף תקופת המעבר, דרשה ועדת הכספים מרשות שוק ההון להקדים את מועד היישום המלא של התוכנית בשנה

צבי זרחיה, דה מרקר


רשות שוק ההון נעתרה לדרישת ועדת הכספים והקדימה בשנה את ביצוע הפעימה השנייה של רפורמת ברירת המחדל בפנסיה. בהתאם הודיעה הרשות כי החל ממארס 2018, מעסיקים שטרם קיימו מכרז לבחירת קרנות פנסיה שמציעות דמי ניהול מופחתים עבור עובדיהם, ואף לא העבירו אותם לקרנות ברירת המחדל שנבחרו על ידי רשות שוק ההון ושמעניקות פנסיות בדמי ניהול מינימליים, יחויבו לעשות זאת.
ההחלטה התקבלה בעקבות מספר דיונים שהתקיימו בעניין בוועדת הכספים, שבסיומם נעתרה רשות שוק ההון לדרישתה להקדים בשנה - ממארס 2019 למארס 2018 - את יישומה המלא של רפורמת ברירת המחדל בפנסיה.
מדובר ברפורמה שהחלה לפני כשנה, ושבמסגרת הפעימה הראשונה שלה המדינה בחרה בהליך מכרזי שתי קרנות פנסיה שהציעו את דמי הניהול הנמוכים ביותר. על-מנת לתת שהות למעסיקים להסתגל לרפורמה, נקבעה תקופת מעבר בת שנתיים, שבמהלכה המעסיקים אמורים היו לבחור בין העברת העובדים לקרנות ברירת המחדל שנבחרו, לבין השגת הסכם שייטיב עם עובדיהם מול קרנות אחרות.
אלא שלנוכח המציאות בפועל.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים