04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

דירה או פנסיה: איזו השקעה משתלמת יותר למימון הפרישה
שאול אמסטרדמסקי, כלכליסט
 
 

רכישת דירה להשקעה כדי לממן את החיים אחרי הפרישה משתלמת יותר מחיסכון בקרן פנסיה? בדיקת "כלכליסט" חושפת מציאות מורכבת. אמנם התשואה הממוצעת של שתי ההשקעות כמעט זהה, אך רק השקעה בדירה בת"א ובירושלים הניבה לבעליהן תשואה גבוהה יותר מהפנסיה. חבל שרכישת דירה בערים אלו היא פריבילגיה של מעטים.


"לא לחשוב פעמיים ולמשוך את הכסף", זו אחת התגובות הנפוצות בכל פעם ש"כלכליסט" מפרסם חלק נוסף בסדרת הכתבות שמתארת את הבעיות במודל הפנסיה הקיים בישראל. "למשוך את כספי הפיצויים בכל הזדמנות, להשקיע אותם באופן עצמאי וסולידי בתיק השקעות או בקניית דירה קטנה עם משכנתא שדמי השכירות יכסו. בפנסיה יהיו לכם דמי שכירות ונכס קטן, וגם משהו להוריש לילדים, והכי חשוב - הניהול בידיים שלכם", לשון אחת התגובות לכתבה האחרונה בסדרה, שעסקה בהשפעה ההרסנית של משיכת כספי הפיצויים על הפנסיה החודשית בגיל הפרישה.

התגובה הזו משקפת הלך רוח שמתגבר בקרב ציבור החוסכים, ככל שהוא מודע יותר להיקף הפגיעה של דמי הניהול בפנסיה שהוא מנסה לצבור לעצמו במשך חייו בעבודה קשה. "אם האנשים שמנהלים לנו את החסכונות גונבים אותנו, והטייקונים מספרים אותנו, והמדינה מקטינה כל הזמן את רשת הביטחון שלה, אולי עדיף לשבור את כל החיסכון הפנסיוני הזה ולקנות דירה במקום", אומרים החוסכים.....

לחץ כאן לקריאת הכתבה באתר כלכליסט


ליצירת קשר לחץ כאן, או צלצל 04-8100-333  

   
 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

 
 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים