04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    דירה או קופת גמל: כיצד לחסוך לפנסיה?
    דני גיגי, מנהל מערך הייעוץ הפנסיוני בבנק הפועלים מסביר כיצד לבנות תמהיל חיסכון יציב לפנסיה בכל גיל ואפילו אם כבר הגעתם לגיל 60

אתר דה מרקר


אנחנו שומעים השכם והערב על חשיבות החיסכון ארוך הטווח. ביקשנו מדני גיגי מנהל מערך הייעוץ הפנסיוני בבנק הפועלים להציע מסלולים שונים לחיסכון. ראשית גיגי עושה סדר במסלולים הקיימים: "שלושת המוצרים הפיננסיים העומדים בפני הלקוח לבחירה הם פנסיה, ביטוחי מנהלים וקופות גמל לחיסכון. שלושת המוצרים הללו מספקים קצבה לגיל פרישה ואפשר גם לשלב ביניהם. המוצר האטרקטיבי ביותר כיום הוא קרן הפנסיה וזאת בזכות יתרונותיה המובנים: אג"ח ייעודיות, דמי ניהול נמוכים, ועלות ביטוח נמוכה. לראייה - המוצר הזה נבחר בכל ההסכמים והצווים בין מעסיקים, ארגוני עובדים לממשלה.

"אולם הסיכון הוא שקרן הפנסיה מבוססת על הערכות שיכולות לא להתממש. הריבית  התחשיבית שמשמשת לחישובים עתידיים בקרן מעריכה שקרן הפנסיה תצבור מדי שנה 4.26 אחוזים, אולם די ברור כי ריבית זו רחוקה מהמציאות. אם נבצע את החישוב לפי הריבית האמיתית שהיא בסביבות אחוז לשנה- נראה כי התחזית לתשלומי הפנסיה שלנו אופטימית מדי, וברור כי לחברות המנהלות את הכסף יהיה קשה מאוד להבטיח תשואה כזו. האיום השני הוא תוחלת החיים: עבור מי שנולד כיום תוחלת החיים היא 84 שנים לאישה ו-80 שנים לגבר. תוחלת החיים עולה ויש חשש להפחתת גובה הפנסיה בגלל שאת אותו הסכום שחסכנו צריך לפרוש על יותר מנות".

מה האלטרנטיבה?

"טוב יעשה העובד אם יחסוך בנוסף לפנסיה גם באופן עצמאי. למשל באמצעות קופת גמל להשקעה שבקרוב תהיה נגישה לציבור בזכות תיקון 15: משמעותו שניתן להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה, שהיא גם נזילה כלומר ניתן יהיה למשוך את הכסף מתי שנרצה תוך תשלום מס ריאלי של 25 אחוזים על רווחים, אבל אם נתמיד ונמשוך את הכסף כפנסיה נקבל שתי מתנות: פטור על הרווח הריאלי שנצבר לאורך כל תקופת החיסכון. בנוסף, גם תשלומי הפנסיה החודשיים יהיו פטורים ממס".

האם יש דרך לרכוש פנסיה גם בגיל מאוחר?

בנושא זה גולת הכותרת בתחום הוא תיקון 190 שמיועד ל.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים