04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    רוכשים ביטוח נסיעות? זה מה שחשוב שתדעו
    אחיה של ד' לקה בדום לב, ערב נסיעתה עם בעלה לחו"ל. חברת הביטוח הסכימה לכסות את עלויות הביטול של ד' בלבד. ומה עם הבעל? "גיס אינו מוגדר כבן משפחה קרוב", טענו בחברה. תביעות רבות נדחות בשיטת מצליח. רכשתם ביטוח נסיעות? הנה מה שצריך לדעת כדי למזער נזקים

אליצפן רוזנברג, אתר YNET


הקיץ כבר כאן, החופש הגדול החל - ומאות אלפי ישראלים יטוסו במהלך השבועות הקרובים לנופש מעבר לים. בין ההכנות הרבות לחופשה המיוחלת, כדאי לשים לב גם לביטוח הנסיעות שנועד להעניק לנו כיסוי לשלל מקרים בלתי צפויים.
אבדן מזוודה היא התביעה השכיחה ביותר בקרב הנוסעים הישראלים לחו"ל. במקום השלישי - גניבת מכשיר הסלולר ואיזו מדינה נושאת בתואר המפוקפק - עם הכי הרבה גניבות?

ביטוח הוא דבר חשוב אך השאלה שמטרידה לא פחות היא האם חברת הביטוח תשלם לנו כשנזדקק לה. בשנת 2015 טיפלו חברות הביטוח בכ-48 אלף תביעות ביטוח נסיעות כאשר הסכום הכולל ששולם למבוטחים בתקופה זו הסתכם ב- 236 מיליון שקל. זה נראה סכום גדול, אך מסתבר שציבור המבוטחים שילם סכום כפול מזה עבור הביטוח.
ספק אם זה מנחם, אך למעשה רוב תביעות הביטוח נסגרות בפשרה כזו או אחרת בין המבוטח לחברה. מה שנדרש מאתנו, אחרי שכבר החלטנו לרכוש ביטוח, הוא גם לנקוט בפעולות הנכונות כדי להבטיח את הכיסוי המגיע לנו.
עוד טרם היציאה מהארץ, מומלץ להקליט את שיחת רכישת הביטוח. כך לדוגמה מקרה שארע בו אופניו של המבוטח ניזוקו בבטן המטוס. חברת הביטוח שלפה את הפוליסה וטענה שאין כיסוי לאופניים בבטן המטוס. אולם בקלטת השיחה שנעשתה עם נציג חברת הביטוח נשמע הנציג מבטיח כי קיים כיסוי ביטוחי "מרגע שהאופניים יוצאות מישראל עד הרגע שהן חוזרות". בית המשפט קבע במקרה זה כי: "כאשר יש סתירה בין דברי נציג חברת הביטוח בשיחת הרכישה לבין הפוליסה המצג שיצר נציג חברת הביטוח הוא הגובר".
עוד מומלץ להתקשר ו"להפעיל" את ביטוח הנסיעות (חינם) שמקנה לכם כרטיס האשראי.

האם להסתמך על הפוליסה של חברת כרטיסי האשראי?
מכיוון שמדובר בביטוח בסיסי , שבו הכיסוי על כל יום אשפוז מוגבל בסכום, על מנת שהוא יהיה שווה ערך, יש לבחון כמה נקודות:
להיכן אתם טסים? עלות יום אשפוז בתאילנד שונה מעלות יום אשפוז בניו-יורק. ברבים מהיעדים בחו"ל, היקף הכיסוי של הפוליסה לא יספיק במקרה של אשפוז.

מה מצב בריאותכם...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר YNET              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים