04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    עולם הביטוח מסתגל ל"כלכלת החלטורה"
    צורות העסקה אלטרנטיביות ומיזמי כלכלה שיתופית מחייבים לא רק עובדים, אלא גם את מי שמבטחים אותם - לבצע התאמות

אקונומיסט, פורסם באתר דה מרקר


עלייתה של כלכלת החלטורה הביאה לכך שלא רק העובדים, אלא גם מי שמבטחים אותם, צריכים להתאים את עצמם אליה. קחו לדוגמה את ביטוח הצד השלישי — הסוג שמכסה, למשל, מקרה שבו שליח פוגע בהולך רגל. עובד שנוהג במכונית מסחרית של חברה מכוסה בביטוח סטנדרטי של החברה, אבל שליחי "חלטורה", שעובדים רק מתי שהם רוצים ומשתמשים ברכב הפרטי, צריכים לא פעם לבטח את עצמם. אפילו אם יש להם ביטוח אישי, הוא בדרך כלל אינו מכסה תאונות עבודה.
אחת החברות שמנסות למלא את החלל הזה היא זיגו (Zego), שמשרתת שליחים על קטנועים, כמו אלה של שירות משלוחי המזון דליברו (Deliveroo). דליברו ומתחרותיה דורשות מהשליחים לעשות ביטוח, אבל מתקשות לוודא שהוא בתוקף. בינתיים, השליחים לא ששים לשלם פרמיות גבוהות ולא עושים ביטוח. הארי פרנק, לשעבר בכיר בדליברו שהיה שותף לייסוד זיגו ב–2016, זיהה את ההזדמנות ושכנע חברות ביטוח בכך שמודל שונה עשוי להיות רווחי.
זיגו מוכרת ביטוח צד שלישי לשליחים של כעשר חברות בבריטניה, ובהן אמזון ו–Quiqup, ומתכננת להתרחב לאירלנד ולספרד. השליחים משלמים לפי שעות עבודה; הביטוח נכנס לתוקף כשהם מפעילים אפליקציה בסמארטפון, ונפסק כשהם מתנתקים.
עובדים רבים בכלכלת החלטורה גם רוכשים לעצמם ביטוח למקרה של מחלה, למשל. עבור חברות שמתעקשות כי עובדיהן יישארו.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר             
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים