04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    יוצאים מבית המשפט: איך יעבוד "בית הדין"
לתביעות ביטוח?
    המוסד לבירור תביעות ביטוח אמור לשנות סדרי עולם בטיפול בתביעות בריאות, סיעוד, רכב או דירות ובתי עסק ? מנגד, לא יתבררו בו נזקי גוף מתאונות דרכים, ביטוחי חבויות ותביעות מורכבות במיוחד ? וכמה לפי הרשות זה יעלה למבוטחים? לא יותר מבית דין לתביעות קטנות

רון שטיין , גלובס


רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר מקדמת הקמת מוסד להכרעה בתביעות ביטוח, הידוע כמוסד בוררות ליישוב סכסוכים בתחום הביטוח. מוקדם יותר השבוע אישרה ועדת שרים לתיקוני חקיקה את הצעת החוק בנושא, שאותה מוביל שר האוצר משה כחלון. באוצר וברשות שוק ההון מצהירים, כי "המוסד יאפשר למבוטחים למצות את זכויותיהם מול חברות הביטוח, יפחית את העומס המוטל על בתי המשפט ויאזן בין פערי הכוחות שבין המבוטח הבודד לחברות הביטוח".
במה מדובר? למבוטחים ולחברות הביטוח שני ממשקים עיקריים, וצפויים. האחד - במועד ההצטרפות, בין אם זו נעשית ישירות או באמצעות סוכן ביטוח. במקרים אלה הלקוח מקבל פנייה מהחברה, או שאצלו עצמו מתעורר צורך ביטוחי, ואז הוא פונה לקבל הצעות, עובר הליך חיתום, ככל שנדרש, ומשלם.
הממשק השני הוא מועד מימוש הביטוח - בקרות מקרה התביעה שבגינו נעשה הביטוח. מדי שנה יש כמות אדירה של תביעות ביטוח, החל משפשוף פגוש בפגוש, ועד נזקי רכוש בהיקף גבוה, מקרי חבות בהיקף אדיר ונזקי גוף. חלק גדול מהתביעות שמוגשות מדי שנה משולם, אולם ישנו נתח, שלדברי הפיקוח הולך וגדל, של תביעות שלא משולמות מיד, וגם לא במלואן.
ברשות שוק ההון מסבירים את ההליך, ואומרים כי תובע המגיש תביעה לגוף מפוקח, ושתביעתו - כולה או חלקה - נדחתה, או שלא נענתה כלל על-ידי הגוף המפוקח, נדרש כיום להקדיש זמן רב, ולא מעט משאבים, כדי לנהל מאבק משפטי בבית משפט למימוש זכויותיו, וזאת מול מערכי הייעוץ המשפטי הגדולים והמתורגלים של חברות הביטוח.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים