04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
     לצאת מעבדות לחירות בניהול תביעת ביטוח
    מבוטחים רבים חוששים כי ההתמודדות עם חברת ביטוח תגבה מהם את מעט הכסף שנותר להם, וסבורים - לא בצדק - כי "חברת הביטוח לא יכולה לטעות". ובכן, הם טועים

בשיתוף משפטיפ - עו"ד רפאל אלמוג, אתר גלובס


אדם חותם על חוזה ביטוח ומוכן לשלם פרמיה חודשית בתמורה לכיסוי ביום פקודה. נשמע פשוט, לא? ובכן, לא אחת מתברר שחברות ביטוח יודעות לגבות, אך כשהן נדרשות לשלם הדברים "מסובכים" יותר. מכתבים מנוסחים בשפה משפטית גבוהה מסבירים ללקוח שכאן לא יימצא מענה למבוקשו. "מקרה הביטוח כלל לא אירע", "מקרה הביטוח מבוים", "המבוטח לא סובל מהנכות הנטענת", "המבוטח הסתיר פרטים רפואיים ברכישת הפוליסה" ועוד שלל טענות מטענות שונות.
מעניין שלמרות המודעות הצרכנית הגבוהה של המבוטחים בישראל, וחרף אין ספור פרסומים באמצעי התקשורת, מדי שנה מונחות לפתחם של בתי המשפט תביעות ביטוח רבות. מאחוריהן עוד שורה ארוכה של מבוטחים שפשוט התייאשו. מבוטחים שסירוב מנוסח באלגנטיות ריפה את ידיהם, גרם להם לפקפק בזכויותיהם הברורות והוציא להם את כל הרוח מהמפרשים.
במיוחד הדברים נאמרים לגבי מבוטחים שחוששים כי ההתמודדות עם חברת ביטוח תגבה מהם את מעט הכסף שנותר להם, וסבורים -  לא בצדק - כי "חברת הביטוח לא יכולה לטעות". עכשיו, בואו נעשה חישוב מסלול מחדש ולכבוד חג הפסח ננסה להוציא את המבוטחים מעבדות לחירות. הנה דוגמה לשני פסקי דין שהתקבלו בחודשים האחרונים ושניתן ללמוד מהם שכאשר הלקוח לא מוותר ייתכן שחברת הביטוח תשלם לא רק את הכיסוי אלא גם פיצויים נוספים.

חברת הביטוח תפצה לאחר שחזרה בה לאחר חמש שנות דיונים משפטיים

הדוגמה הראשונה היא פסק דין שהתקבל לאחרונה (מרץ 2016) בתביעת ביטוח שהתנהלה בבית המשפט השלום ברמלה על ידי כב' השופט זכריה ימיני. חברת הביטוח ניהלה מאבק משפטי ארוך ומתיש במשך כחמש שנים כנגד מבוטח. רק לאחר שחברת הביטוח הבינה שטיעוניה קורסים בזה אחר זה היא החליטה לחזור בה מסירובה ולשלם. כן, קראתם נכון.
לגבי ה"מחלוקת" שחברת הביטוח ניסתה להיתלות בה כדי להתחמק מתשלום, בית המשפט קבע כי היתה זו "מחלוקת מלאכותית שיצרה הנתבעת שלא בתום לב על מנת שלא לשלם לתובע את תגמולי הביטוח"....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר גלובס              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים