04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חברת הביטוח הפסיקה באופן שרירותי לשלם גמלה סיעודית לחולה טרשת נפוצה ונתבעה בבית המשפט
    החברה שהפסיקה לשלם לחולה את הגמלה לה הוא זכאי נתבעת בבית המשפט השלום בכפר סבא • את התביעה מנהלת עו"ד אורנה ינובסקי ממשרד ינובסקי – לינר המתמחה בתביעות ביטוח ורשלנות רפואית

כתבה אינפורמטיבית, אתר http://www.bhol.co.il


חברת ביטוח, המבטחת את חברי אחת מקופות החולים הגדולות בישראל, מסרבת באופן שרירותי להעניק קצבה סיעודית לחולה טרשת נפוצה, ונתבעת בבית המשפט השלום בכפר סבא. את התביעה מנהלת עו"ד אורנה ינובסקי, ממשרד ינובסקי לינר המתמחה ברשלנות רפואית ובתביעות ביטוח.
ש' הוא גבר צעיר ובעל משפחה. כאשר הגיע לגיל 41 גילה ש' כי הוא חולה בטרשת נפוצה - מחלה נוירולוגית חשוכת מרפא. ש' שהיה אדם חרוץ, פעיל, חזק פיזית ונפשית ועבד בשני מקומות עבודה במקביל, אבד את יכולותיו לבצע בעצמו פעולות פשוטות כגון הלבשה ורחצה, וחמור מכך – אף החל לסבול מחוסר שליטה על סוגריו. המכה הייתה קשה לש' ולבני משפחתו האוהבים אותו והתלויים בו.
ש' אשר מבוטח דרך הביטוח הסיעודי של אחת מקופות החולים הגדולות בישראל, פנה לחברת הביטוח של הקופה לבקש את תגמולי הסיעוד החודשיים המגיעים לו בשל מצבו, בסך של כ 5,000 ₪ בכל חודש. אז גילה ש' כי מלבד המאבק במחלה הארורה עליו להיאבק גם מול ידה הקפוצה של חברת הביטוח.
חברת הביטוח בקשה מש' להיבדק על ידי רופא שיקומי מטעמה. ממצאי הבדיקה הראשונה למדו כי ש' סובל מחוסר יציבות במיוחד בעת מעבר מעמידה לישיבה, זקוק לעזרה מהותית בהלבשה וברחצה, ואף סובל מחוסר שליטה בסוגר השתן. הגם שבדיקת המומחה השיקומי לא שקפה את מלוא מצבו הסיעודי של ש', הכירה החברה בתביעה והחלה לשלם את קצבת הסיעוד המגיעה לו.

אלא שלאחר חצי שנה, קצה חברה הביטוח בתשלום אשר נכפה עליה והיא בקשה מש' לשוב ולהיבדק על ידי רופא מטעמה. ש' לא ידע כי מטעמים כלכליים וטקטיים, נוהגת חברת הביטוח לעשות כך לרוב מבוטחיה רגע לפני שהיא מחליטה להפסיק לשלם להם את קצבת הסיעוד המגיעה להם, וזאת ללא כל תלות במצב בריאותם.

בתום לב הסכים ש' להיבדק אך כצפוי....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר http://www.bhol.co.il               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים