04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    בשורה למשקיעים מתוחכמים: פנסיה בניהול אישי
    מירב ארד, אתר     News1.co.il

ועדת הכספים אישרה לאחרונה תקנות קופות גמל הקובעות שחוסכים לפנסיה שייבחרו בכך, יוכלו לנהל באופן אישי את כספי חסכונותיהם ולבחור בעצמם את אפיקי ההשקעה הטובים להם. כל זאת עד לתקרה של 5.2 מיליון שקלים כספים צבורים סה"כ. ההוראות בתקנות אלו חלות גם על קרנות השתלמות. מדובר במסלול השקעה שלא היה קיים עד היום ויאפשר ל'משקיעים מתוחכמים', קרי אלו שמכירים ויודעים לפעול במסגרת השקעות בשוק ההון לנהל בעצמם את הכספים שהם חוסכים. מדובר בקופות גמל לכל דבר ועניין וחלות עליהן כל הטבות המס החלות על כלל קופות הגמל, כל עוד הכספים לא יימשכו עד לגיל פרישה.
גובה התקרה של 5.2 מיליון שקלים הינו פרי פשרה בין רשות שוק ההון, האוצר ורשות המיסים לבין ועדת הכספים וזאת בניגוד לתקרה המקורית שעמדה על 3.8 מיליון שקלים. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) קרא לנציגי רשות המיסים ורשות שוק ההון לבוא בדברים עם שרת הקליטה, סופה לנדבר, ועם מנכ"ל משרדה, נוכח דרישתם להעלות את התקרה מ-3.8 מיליון שקלים ל-7 מיליון שקלים או להחריג עולים חדשים מגובה התקרה שהם קבעו בתחילה.
את עמדת השרה ומשרד הקליטה ייצגה בוועדה, ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) שציינה, כי "כולנו מעוניינים שעולים חדשים ממדינות אירופה וארה"ב ובכלל, ממדינות עם כלכלות חזקות בהן מרוויחים הרבה, יבואו לכאן וגם יעבירו לכאן את הכספים שהם צברו. חבל להגביל אותם ולגרום להם להפנות את הכספים למקומות אחרים. התקרה של...
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר NEWS1              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים