04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פנסיה בניהול אישי - כך הפכה קופת הגמל ממוצר מיושן
למוצר חדשני
    בשנים האחרונות קופת הגמל הופכת ממכשיר חיסכון לילדים, למוצר חיסכון פנסיוני מתקדם המאפשר את ניהול ההשקעות באופן אישי; מה היתרונות שקיימים בניהול אישי? ואיזה מוצרים ניתן לנהל באופן אישי?

נדב טסלר, אתר ביזפורטל


בדרך כלל כאשר מדברים על חיסכון לפרישה אנשים חושבים על קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. אבל גם קופת גמל היא מוצר שניתן לחסוך בו לפנסיה. בעבר הכרנו את קופות הגמל כמוצר חיסכון לילדים אותו היו פותחים בבנק ואחרי 15 שנים ניתן למשוך כסכום חד פעמי. במשך שנים נהגו לפתוח קופות כאלה לילדים כחיסכון לדירה או לימודים. אבל בשנים האחרונות, קופת הגמל חוזרת להיות מוצר חיסכון פנסיוני מתקדם המאפשר את ניהול ההשקעות באופן אישי.
החל משנת 2005 חלה ירידה חדה בהיקף ההפקדות לקופות הגמל, ירידה שנובעת בתיקון שנעשה בשנת 2005 לתקנות מס הכנסה, וקבע כי כספים שיופקדו בקופת גמל החל מיום 1 בינואר 2006 יינתנו למשיכה רק בגיל 60. בשנת 2008 נחתה מכה נוספת על קופות הגמל, תיקון נוסף הפך את החיסכון בקופת הגמל לחיסכון קצבתי ונראה שהמוצר הפך לנחות ביחס למוצרים המתחרים, קרן הפנסיה וביטוח המנהלים.
למרות המכות שנחתו עליה בעבר, דומה כי בשנים האחרונות חוזרת קופת הגמל והופכת להיות מוצר משלים לקרן הפנסיה ואפילו תחליפי לביטוח המנהלים.


מה החזיר את קופת הגמל חזרה?
קופת הגמל היא אמנם מוצר פנסיוני, אליה ניתן להפקיד באופן עצמאי או כשכיר, אך בניגוד לקרן הפנסיה וביטוח המנהלים לא ניתן לקבל ממנה קצבת זקנה.
למעשה תיקון 16 הפך את קופת הגמל לתחליף לביטוח המנהלים עבור עובדים המרוויחים שכר גבוה העולה על השכר אותו ניתן להפנות לקרן הפנסיה.

חשוב לזכור כי במידה ואתם, העובדים, לא מעוניינים לרכוש אבדן כושר עבודה, אתם לא חייבים. במקרה זה כל ההפקדה תופנה לחיסכון.

יש שיטה נוספת וידועה פחות שהולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות והיא ניהול אישי של קופת הגמל – IRA. בניהול אישי, החוסך מנהל לבד את החיסכון הפנסיוני שלו או שהוא בוחר בעצמו את מנהל ההשקעות....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ביזפורטל               
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים