04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    פורשים לפנסיה יוכלו לנהל כספי פרישה בעצמם
מעבר לקצבת הבסיס בקופת גמל פטורה ממס
    המפקחת על הביטוח מרחיבה את האפשרויות לניהול השקעות עצמאי של כספי פנסיה - בנוסף: גם חוסכים פעילים עם חסכונות של מיליון שקל לפחות יוכלו להפקיד סכומים עודפים בקופת גמל בניהול אישי (IRA)

רחלי בינדמן, כלכליסט


המפקחת על הביטוח דורית סלינגר מרחיבה את האפשרויות של החוסך הישראלי לנהל את חסכונותיו בעצמו או דרך מנהל השקעות לבחירתו ולא להיות שבוי של הגופים המוסדיים המנהלים היום את כספי הפנסיה.
כיום, פתוחה האפשרות לניהול השקעות אישי (IRA) לשלושה סוגים של אנשים – כספי קרן השתלמות, עמיתים עצמאים שלהם כספים נזילים בקופות גמל שהופקדו לתקופה של 15 שנה (כבר לא קיימות לחוסכים חדשים) וכספים של שכיר במעמד עצמאי (כמו כספים שהמעסיק מאפשר להפקיד לקרן השתלמות שנכללים ברובד השני של השכר כמו שעות נוספות והוצאות נסיעה).
במסגרת הטיוטה החדשה יוכלו גם פנסיונרים להחליט שלא למשוך את כספי הפנסיה שלהם אלא להמשיך ולנהל אותם באופן עצמאי דרך קופת גמל בניהול אישי. התנאי לכך הוא שהפנסיונר יקבל קצבת פנסיה מינימאלית של 4,600 וכל שקל שיצליח לחסוך מעבר לכך ויוכל למשוך תיאורטית כסכום חד פעמי הוא יוכל להפקיד בקופת גמל בניהול אישי ולנהל את הכסף בעצמו או דרך מנהל השקעות לבחירתו. הרעיון בבסיס התוספת הזו היא לתת לאנשים שלא זקוקים לכספי הפנסיה לצורך מחייה כפנסיונר (מעבר לרובד הבסיסי) שממילא היו לוקחים את הכסף ומשקיעים אותו באפיק חיסכון כזה או אחר או רוכשים דירה, וכעת ניתנת להם אפשרות להמשיך לחסוך את הכסף תוך הנאה מהטבת מס – פטור ממס על רווחי הון.
הסוג השני של החוסכים הם חוסכים פעילים שחסכו לפחות מיליון שקל בחסכונות שלהם באופן שהבטיח להם קצבה מזערית. את יתרת הסכום מעל המיליון הם יכולים כעת לקחת ולהפקיד בקופת גמל בניהול אישי ולנהל אותה בעצמם. בדרך כלל מדובר באנשים מעל גיל 45.
לבסוף יוכלו גם בעלי חשבונות חדשים – אנשים שקיבלו כסף לקופות גמל שמקורו בכספי פיצויים או בכספים שקיבלו כמוטבים מבן משפחה שנפטר – כיום כספים כאלו אם בכוונת המחזיק בהם למשוך אותם לפני גיל הפרישה לא זכאים ל....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              

                           
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים