04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    קרנות ברירת המחדל מחסלות את הבונוסים לסוכני הביטוח
    חברת הביטוח הפניקס שלחה לסוכנים מכתב שבו היא מבטלת את מודל התגמול הנוכחי הקושר בין המכירות לבין הבונוסים המשולמים לסוכנים. הסיבה: "מודעות ציבורית הולכת וגוברת בנושא דמי ניהול ופעילותן של קרנות ברירת המחדל"

רחלי בינדמן, כלכליסט   


חברות הביטוח לא מתכוונות לספוג את הירידה בדמי הניהול בפנסיה. הפניקס ואיילון הודיעו באחרונה לסוכני הביטוח שלהן - אלה שהיו במשך שנים זרוע ההפצה שלהן - כי מודל התגמול שלהם יתבטל מינואר הקרוב.

הורדת העמלות עלולה לפגוע בשירות לחוסכים
שמי שטובי, סמנכ"ל ומנהל מטה המכירות של חברת הביטוח הפניקס, המנוהלת בידי אייל לפידות, שיגר באחרונה מכתב לסוכנים ובו נאמר כי "בעקבות השינויים המשמעותיים בענף הפנסיה, ובכללם שינויים תכופים ברגולציה, מודעות ציבורית הולכת וגוברת בנושא דמי ניהול ופעילותן של קרנות ברירת המחדל, החליטה החברה להתאים את מדיניות תשלום עמלות הרכישה לסוכנים בעבור מכירות חדשות של מוצרי הפנסיה". במילים אחרות: הבונוסים שהתבססו על עמידה ביעדי מכירות מבוטלים.
מדובר בלחם ובחמאה של הסוכנים, שכן הנוסחה הרווחת היא כי על הסכומים שהם מביאים לחברה משולמת להם עמלת גיוס, וזאת בנוסף לעמלה הנגזרת מדמי הניהול ומוחזרת לחברה רק אם הלקוח עוזב את המוצר לפני תום השנה הראשונה. לרוב מדובר בכ־3,000–4,000 שקל על כל מיליון שקל שהסוכן מגייס, ולעתים אף יותר.
מבחינת החוסכים, הורדת העמלה לסוכן עלולה לפגוע בשירות שהוא נותן, אך העובדות בשטח הן כי חוסכים רבים כבר פועלים היום ישירות מול קרנות הפנסיה. מדובר במוצר פשוט יחסית, שלא מצריך ייעוץ משמעותי, וחוסך שבכל זאת מעוניין בו יכול לשלם סכום חד־פעמי ליועץ אובייקטיבי.

עד כה חששו חברות הביטוח להתעמת עם הסוכנים, מאחר שהם יכלו לאיים בהעברת לקוחות לחברה מתחרה ומתגמלת יותר. אך כעת נראה כי כללי המשחק בענף הביטוח השתנו בכל הקשור בקרנות הפנסיה.
באוגוסט האחרון פרסם אגף שוק ההון באוצר, בראשות דורית סלינגר, את תנאי רפורמת קרן פנסיית ברירת המחדל, שבמסגרתה נבחרו שתי קרנות שהתחייבו במכרז ל......
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים