04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    תוכנית חיסכון לכל ילד: ההורים של 2.2 מיליון ילדים
לא יבחרו בעצמם
    אחרי כמה שנים לא מוצלחות במיוחד, באלטשולר שחם גאים בגיוסים חזקים, ובמיוחד באפיקים החדשים של קרנות גמל להשקעה וחיסכון לכל ילד ? יאיר לוינשטיין, שמנהל את חברת הפנסיה והגמל של בית ההשקעות: "יש תחושה של שינוי ועשייה שלא הרגשתי מאז ועדת בכר - והיום זה הרבה יותר חזק"

אסא ששון, דה מרקר


חצי מיליארד שקל גויסו מאמצע נובמבר 2016 עד סוף השנה בקופות גמל להשקעה. נזכיר כי קופת גמל כזאת אמורה לשלב בין השקעה לטווח קצר (נזילות יומית, שכיום מגיעה לארבעה ימי עסקים) להשקעה לטווח ארוך. חיסכון בקופה זו עד לגיל פרישה יקנה לחוסך הטבת מס של קצבת פנסיה פטורה ממס, לעומת קצבה שחייבת במס מעל לתקרה מסוימת. למעשה, ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה בכל גיל, אבל לשלם מס רווח הון ריאלי (25%).
מאחר שמדובר בתחום חדש, אין בו תשואות עבר שלפיהן ניתן לקבל אמות מידה לגביו, אבל הדבר לא הפריע לסוכני הביטוח והמשקיעים להזרים אליו חצי מיליארד שקל. אחד ההסברים לכך הוא מגבלת הפקדה של 70 אלף שקל בשנה, ורבים מאלה שיש ביכולתם מיהרו לנצל את הטבת המס כבר ב–2016.
המגייסת הגדולה בתחום היא חברת הגמל של אלטשולר שחם, המנוהלת בידי יאיר לוינשטיין, שגייסה כ–200 מיליון שקל לקופת גמל להשקעה. היא גם המגייסת הגדולה ביותר בתוכנית חיסכון לכל ילד. בראיון עם לוינשטיין הוא מסביר כי "קופת גמל להשקעה היא מוצר שנותן יתרון שלא היה עד כה למי שרצה לפתוח תוכנית חיסכון לילדיו. עד עכשיו אפשר היה לפתוח תוכנית חיסכון רק בבנקים, ולפני כמה שנים הצטרפו לכך פוליסות חיסכון. אבל זה לא נגיש לכל עם ישראל, זה לא ממותג כמו קופת גמל עם תוצאות טובות. זה הכניס עוד מוצר לתחרות לפיקדונות ולקרנות נאמנות. כל מה שמשטח את מגרש המשחקים ומספק עוד מוצרים הוא טוב לצרכן. אם פיה טובה היתה שואלת אותי איך תחייה את עולם הגמל, לא הייתי עושה את זה טוב יותר מאשר עם קופת גמל להשקעה".

העולם הישן של הגמל לא היה טוב יותר?
"זה אחר ממה שהיה קודם, אין יותר טוב ופחות טוב. אבל ההחלטה.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר דה מרקר              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים