04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
     הדירוג הפיננסי הגדול 2017: מנהלי קרנות הפנסיה,
הנאמנות וההשתלמות הטובים בישראל
    קרנות הפנסיה, ביטוחי המנהלים, קרנות הנאמנות וקרנות ההשתלמות השיגו תשואות מרשימות לחוסכים ב־2017, בעיקר בזכות הגאות בשוק ההון. כתוצאה מכך, השנה בלטו בדירוג. מגזין כלכליסט ו־IFO גופים שבחרו בחשיפה גבוהה למניות. אך בתקופה האחרונה מסתמן ש־2018 לא תהיה דומה לקודמתה והיא תעמיד בפני מנהלי ההשקעות אתגר לא פשוט: השגת תשואות טובות בזמן שהשוק יורד

רחלי בינדמן, כלכליסט   


היתה שנה טובה מאוד לחוסכים ולגופי החיסכון בישראל. החוסכים שפתחו את הדו"ח השנתי האחרון שלהם והציבור שהשכיל להשקיע בקרנות נאמנות בשנה שעברה חיככו את ידיהם בסיפוק. החגיגה בשווקי האג"ח ובשווקי המניות סידרה לחוסכים בקרנות הפנסיה שחשופות למניות בשיעור ממוצע של כ־36% תשואה שנתית ממוצעת של כ־8%, וקרנות הנאמנות השיגו תשואות נאות של 4%—10%.
הכסף לקרנות הנאמנות זרם בעיקר משום שהריבית במשק היא אפסית ושחיסכון בפיקדון בנקאי מניב תשואה שנתית מגוחכת. משום כך, הציבור נטל עוד ועוד סיכונים והשקיע בקרנות נאמנות שכללו חשיפה מנייתית גבוהה הנחשבת לתנודתית ומסוכנת יותר.
מנהלי ההשקעות של הקרנות מצידם הוכיחו את עצמם היטב כשהצליחו להכות את מדדי הייחוס, כלומר רשמו תשואות עודפות על התשואות שהשיגו תעודות סל שעוקבות אחר מדדי המניות והאג"ח המובילים בישראל. גם גופי הפנסיה השיגו תוצאות יפות, אבל בשל הגאות בשווקי המניות, שמהווים את עיקר ההשקעות של הקרנות, אפשר לומר שהיה להם יחסית קל ב־2017.
 
הסיכונים השתלמו
התוצאות הטובות הושגו גם תוך כדי נטילת סיכונים. כך, למשל, קרנות הנאמנות שהובילו הדירוג ב־2017 היו.....
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים