04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    חיסכון לכל ילד: ההורים למדו שהשד הפנסיוני
לא כל כך נורא
    היענות הציבור לחיסכון לכל ילד הוכיחה שכאשר הציבור נדרש לאקטיביות, הוא לא חושש לדרג תשואות

רחלי בינדמן, כלכליסט    


זה לא סוד שאנשים לא אוהבים לפתוח את דו”חות הפנסיה שהם מקבלים מדי רבעון, שרבים מהם כלל לא יודעים איפה הם חוסכים ושעל פי מחקרים שונים לרובם אין צל של מושג מה קצבת הפנסיה הצפויה להם בעת פרישה. לא בכדי, ברגע שאנשים עוזבים מקום עבודה, רבים מהם בוחרים למשוך את כספי הפיצויים שלהם אף על פי שאלו מהווים נדבך משמעותי מהקצבה העתידית הצפויה להם; וחלק גדול אף בוחר לפדות קרנות השתלמות כדי לקנות רכב חדש או לשפץ את המטבח מבלי להבין שגם סכום זה יכול היה להגדיל את קצבתם.
כך, אנשים בישראל 2017 פועלים בשיטת "אחרי המבול": חיים את ההווה וחושבים פחות על העתיד הפיננסי שלהם ושל ילדיהם. חלקם לא חושבים על כך כי אין להם ממש ברירה ופנאי, ואחרים פשוט מעדיפים לעצום עיניים ולקוות לטוב.
שתוחלת החיים עולה, הציבור צריך לשנות דיסקט. אולי חיסכון לכל ילד יעזור להגביר את העניין בחיסכון לעתיד חיסכון לכל ילד. כשתוחלת החיים עולה, הציבור צריך לשנות דיסקט. אולי חיסכון לכל ילד יעזור להגביר את העניין בחיסכון....

נתוני חיסכון לכל ילד נחשפים 55% מתוכניות החיסכון לכל ילד בגמל נפתחו באלטשולר כ־40% ממשקי הבית בעלי ילדים כבר בחרו כיצד ישקיעו את כספי חיסכון לכל ילד. מתוך כ־900 אלף תוכניות שנפתחו, 270 אלף בלבד הן בבנקים, והשאר בקופות גמל.
הנתח של אלטשולר־שחם בין הקופות הוא יותר ממחצית, גבוה בהרבה מהנתח שלה בשוק הגמל הכללי....  
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר כלכליסט              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים