04-8100333
054-6996670

 
 

 
 
 

 

 
    העתיד שלנו בסכנה?
כך פועלת תעשיית קרנות הפנסיה והגמל
    האם אתם יודעים לאן הולכים כספי קרנות הפנסיה וקופות הגמל שכם? האם מנהלי הקרנות מתייעצים עמכם ושואלים אתכם באילו אפיקים הייתם רוצים להשקיע? סביר להניח שלא, מכיוון שברוב המקרים, כשמדובר בקרנות פנסיה וקופות גמל, כספנו מנוהל בידי אחרים מבלי שתהיה לנו שליטה על הנעשה

פורסם באתר ישראל היום, בשיתוף ברק רום


עד היום, קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי גופים פיננסיים גדולים היו משקיעות את כספי הציבור בשוק ההון על פי מיטב שיקול דעתו של מנהל ההשקעות בקרן ועל פי השקפותיו. משמעותה של התנהלות כזו היא שלאזרח הפשוט, הנדרש על פי חוק להפריש כספים לפנסיה במהלך כל שנות עבודתו, אין כל שליטה או השפעה על מסלולי ההשקעה השונים. במילים אחרות, המדינה מחייבת אותך לבטח את עצמך ביטוח פנסיוני מחד, ומאידך - השליטה והניהול של כספי הפנסיה נמנעים ממך. בשנים האחרונות מחלחלת ההבנה כי יש לאפשר לכל אזרח שליטה רחבה יותר בכספי הפנסיה שלו, ולא לחייבו להיות תלוי בשיקוליו הכלכליים של הגוף המנהל מבלי יכולת להשפיע על עתידו הפיננסי.

שינויים בחוק

כיום החוק מאפשר לחוסך לשנות את הרכב ההשקעות ולבחור בין השקעה במניות להשקעה באגרות חוב. בשנה האחרונה נחקק חוק המגדיל לעשות, ומאפשר לכל אדם - שכיר או עצמאי - לנהל את תיק הפנסיה שלו בעצמו. למרות השינויים, אזרחים רבים מעדיפים להותיר את השליטה בידי המקצוענים, מתוך תחושה שאין ברשותם הידע הדרוש לנהל את כספם בעצמם. ברם, לניהול נכון של כספי הפנסיה וקופות הגמל השפעה ישירה ומשמעותית על איכות חייך בשנות הפנסייה, ועל מנת לנהל את כספי הפנסיה שלך בהצלחה, עליך להבין מושגים בסיסיים בשוק ההון ולדעת כיצד לקבל החלטות נבונות וכיצד להתנהל בשוק ההון.

טוטאל טריידר

טוטאל טריידר הוא קורס חדשני ומקיף שפותח על ידי גיא מזרחי, מרצה במכללת טייק פרופיט, משקיע מנוסה ומצליח בשוק ההון, בעל ניסיון של למעלה מעשור בתחום. במהלך שנות פעילותו בעולם הפיננסי צבר מזרחי ידע וניסיון רבים, אותם הוא שואף להעביר לתלמידיו. על פי מזרחי, הצלחה בשוק ההון אינה עניין של מזל, אלא תוצאה של התנהלות מבוססת ידע ותכנון מראש, שכל מי שמקבל את ההכשרה והכלים המתאימים יכול לבצע. משך הקורס הוא חצי שנה, ובמהלכו תזכה להכשרה פיננסית מלאה, שתאפשר לך להשקיע בשוק ההון, לייצר הכנסה נוספת בעבודה מהבית ולנהל את כספך בתבונה. במהלך הקורס תלמד להכיר את כל מערך המושגים והמונחים מעולם הפיננסים, שיעזרו לך לנהל את כספי הפנסיה וקרנות הגמל שלך בהצלחה.

מי צריך את זה???
   
לחץ כאן לקריאת המשך הכתבה באתר ישראל היום              
                 
   
הירשם חינם לעידכונים
הרשם עכשיו לניוזלטרים של סט פוינט!
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון נייד
   
 
סט פוינט! ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
טלפון:     נייד  054-6996670  משרד 04-8100333
דוא”ל: info@setpoint.co.il | כספרי 29, חיפה


לייבסיטי - בניית אתרים